Система, яка повинна лікувати, сама давно хвора. З чого почати реформу медичних закладів

Розмова із Олегом Іваненко починається о 9 годині ранку на березі Дніпра. День безсонячний і холодний, але у Олега на 10.00 заплановане тренування у річці - він збирається переплисти Босфор наприкінці липня.

Каже, у інвалідному візку опинився після того, як “поламався” у 1996 році, невдало стрибнувши у воду. Далі був довгий період реабілітації, навчання і активна громадська робота.

Сьогодні Олег Іваненко - один з кращих броварських юристів, очільник громадської організації “Прагнення”, депутат Київської облради, а також спортсмен-параолімпієць.

Влітку 2017 року усі топові ЗМІ спостерігали за тим, як він за 35 годин без сну проплив і проїхав три етапи триатлону "Айронмен", подолавши 228 кілометрів, що було занесено в Книгу Рекордів України.

На черзі - заплив через Босфорську протоку у 6,5 кілометрів.

Після того, через місяць, Олег Іваненко презентуватиме напрацювання своєї ідеї у проекті “Нові лідери” - зокрема, і методичку, як правильно провести медико-економічний аудит системи охорони здоров'я у місцевих медзакладах.

Саме переоблік ресурсів, які знаходяться у віданні медичних закладів, та їх раціональне використання повинні стати основою реформування всієї медичної системи, каже Олег.

Досвід команда Іваненка вже має - ще на початку 2000-х один із авторів методики провів аудит Комсомольська (тепер - Горішні Плавні. - Ред.), а внаслідок роботи команди у Кам’янці-Подільському вдалось вивільнити 30 тисяч квадратних метрів площі.

Громадська наглядова рада