Підприємець і бізнес-тренер. Засновник і лідер компаній «Промкабель-Електрика», «Пан Електро», «Школа розвитку лідерів LeaderWay».
У 1995 створив компанію «Промкабель-Електрика», у 2003 – мережу магазинів «Пан Електро». З 2009 року запустив новий проект з навчання лідерів «Школа розвитку лідерів» LeaderWay.
У своїх компаніях виконую роль «хранителя щастя». І допомогаю іншим компаніям створювати культуру щастя.
Особиста місія: "Україна - успішна країна щасливих людей"
Державне управління
Соціальний захист
Ідея змін
Моя програмна мета: проект «Україна - успішна країна щасливих людей».
Пропоную наступні кроки:
Створити Міністерство щастя.
Місія міністерства - успішна країна щасливих людей.
Мета міністерства - щороку підвищувати рівень щастя у країні і вивести її у тридцятку найщасливіших країн до 2030 року
Міністерство вимірюватиме рівень щастя по країні. Вимірювання відбуватиметься за окремими показниками - рівень громадянських свобод, почуття безпеки, стабільність сім'ї, гарантія зайнятості, рівень корупції. Вимірювати необхідно не тільки в кожному регіоні, а й місті і навіть селі (по можливості).
Виходячи з найбільш проблемних моментів для конкретного регіону, Міністерство щастя спільно з партнерами розроблятиме локальну програму і визначатиме показники для інших міністерств, досягнення яких будуть безпосередньо впливати на рівень щастя у країні. Наприклад «рівень корупції в регіоні х дорівнює 8,8, необхідно МВС до кінця року знизити його до показника 7,5».
Завдання 1. Впровадити індекс щастя, на який орієнтується Кабмін і усі держструктури. Розкласти на показники для кожного міністерства.
Залучити дослідницькі компанії, такі як Gallup, для вимірювання рівня щастя в країні і конкретних регіонах. Оприлюднити ці дані. Створити гарячу лінію з питань рівня щастя.
Завдання 2. Доносити до людей ідею щастя. Популяризувати цінності довіри та поваги.
І правильна поведінка. Зробити це трендом: не смітити, дотримуватися правил дорожнього руху і законів, допомагати людям похилого віку та людям з обмеженими можливостями.
Важливо вивчити досвід країн, які впроваджують ідею щастя на державному рівні. Залучати міжнародних експертів.
Завдання 3. Розвивати культуру щастя в компаніях. Успішна економіка - це успішний бізнес. А в основі бізнесу 21 століття лежить культура щастя. Для цього кожна компанія визначає свою місію - яку користь вони приносять клієнтам / суспільству і цінності - як вони діють, що для них важливо у поведінці співробітників.
Завдання 4. Розвивати і підтримувати локальні соціальні спільноти, що змінюють будь-який аспект суспільства. Будь то ОСББ, ОТГ (об'єднані територіальні громади) або волонтерські проекти типу «Чиста Україна». Включати людей на місцевому рівні, щоб вони створювали спільноти, які можуть змінити ситуацію у співдружності з місцевими держорганами. Як показав Майдан, коли критична кількість людей об'єднується, то місцева влада безсила цьому протистояти.
Орієнтація на щастя об'єднає країну навколо ідеї, яка важлива для 100% громадян. Це дасть можливість управляти набагато більш гармонійними показниками. Призведе до зростання ВВП набагато швидше - адже ВВП залежить від нашої поведінки, і є наслідком як правильної середовища в країні, так і наших цінностей і способу мислення.