Протягом багатьох років усі ми є свідками жахливої статистики загиблих та постраждалих в наслідок дорожньо-транспортних пригод, кількість яких сягає кількох тисяч протягом року.
Усі заходи за для зниження кількості жертв та постраждалих з боку держави не приносили бажаного результату, а лише використовувались для збагачення чиновників близьких до МВС. Тому у 2015 році, коли почався набір у патрульну поліцію, я з щирим побажанням змін вступив до лав нової поліції, щоб «побори» на дорогах пішли у минуле та система МВС нарешті запрацювала для людей. І зараз, можна впевнено казати, що ця мета здобута, але це- лише початок.
З незрозумілих причин, майже два з половиною роки, держава не може ввести відео фіксацію правопорушень, можливо тому, що цей напрямок не є прибутковим для можновладців, але кожен день зневажань, коштує життя людей.
Також існує велика проблема оптимізації дорожнього руху в містах. Кожного дня мільйони водіїв їздять дорогами України та потерпають у заторах, лише тому, що організація руху налаштована неналежним чином і вони не мають нормальної можливості надати свої ідеї для оптимізації та покращення дорожнього руху на проблемних ділянках автошляхів.
Можна витрачати сотні мільярдів гривень на ремонт автошляхів, але без контролю ваги вантажних транспортних засобів, ці кошти витрачаються марно, адже покриття не буде витримувати надмірне навантаження транспорту, вага якого дуже часто перевищує дозволені норми у декілька разів.
Засоби забезпечення безпеки та оптимізації дорожнього руху:
- Введення відеофіксації правопорушеннь у першу чергу.
- Організація реального зворотьного зв’язку між водіями та органами відповідальними за організацію та безпеку дорожнього руху
- Організація контролю за вагою вантажних транспортних засобів та посилення покарання за його порушення
За умови виконання вищезазначених дій ми кардинально змінимо ситуацію на автошляхах України на кращє протягом року.