Моя програмна мета: єдина біометрична база даних.
Проблема
Щодня як працівник патрульної поліції я затримую правопорушників, чию особу встановити неможливо. За різних обставин: просто небажання називатися, відсутність документів, нетверезий/неадекватний стан тощо. За законом, на встановлення особи я маю 3 години. Як показує практика, цього часу зазвичай недостатньо. Як наслідок, щодня працівники поліції змушенні відпускати велику кількість адміністративних правопорушників, чиї злочини залишаються безкарними.
Якщо злочин вчинено кримінальний – слідчі мають 3 доби. За цей час встановити особу реальніше, втім методи досить складні.
Рішення
Створити єдину біометричну базу даних. До якої, у тому числі, матиме доступ поліція. Під час отримання будь-якого документу (паспорт, посвідчення водія, медична картка, банківська карта, диплом тощо), біометричні дані громадянина фіксуються у єдиній біометричній базі.
Які біометричні дані мають бути у базі:
- фото;
- відбитки пальців;
- сітківка ока;
- зразок голосу;
- електронний підпис.
Як це працюватиме
Інформація надходитиме до єдиної біометричної системи. Вона, у свою чергу, буде інтегрована до поліцейської бази (такої, як АРМОР), що полегшить встановлення особи не тільки правопорушника, а й постраждалого. За допомогою спеціального додатку на планшеті патрульні зможуть ідентифікувати особу, а також вносити у базу осіб, які чинять правопорушення.
Окрім того, така база може бути надана для використання державним установам, що надають послуги громадянам.
Наприклад, вам потрібна певна довідка, новий закордонний паспорт чи кредит. Ви через відеозв’язок спеціального додатку, телефонуєте оператору установи. Окрім усного встановлення особи, система ідентифікує ваше обличчя, сітківку, відбиток пальця, голос. Ви замовляєте необхідний документ/послугу, яку вам надають дистанційно, у електронному вигляді чи надсилається поштою.
Таким чином, наприклад, громадянам із обмеженими можливостями не треба буде зайвий раз відвідувати установу фізично. А людям, що мають напружений робочий графік, це заощадить час.
Технологія біометричного розпізнавання вже існує і досить успішно працює у багатьох країнах світу.
Результат
Протягом трьох-п’яти років країна матиме повноцінну базу даних, що покращить роботу правоохоронних органів. Система також може полегшити встановлення місцезнаходження осіб, що ухиляються від військової служби.
База також зможе допомогти у встановленні особи, яку фіксує камера спостереження при порушенні ПДР, адже за кермом не завжди може бути власник автівки. І саме тому ттак звані «листи щастя» відмінили, що тепер призводить до великої кількості смертей на дорозі і відсутності контролю швидкості.
Окрім цього, систему біометричної ідентифікації можна буде використовуватися для отримання державних і муніципальних послуг чи послуг фінансового сектору, наприклад, банки зможуть видавати іпотеку без відвідування офісу. У майбутньому система може стати основою для електронного голосування на виборах, а також замінити систему перепису населення.
Посилання на повну програмну мету кандидата .