Із 2015 р. — волонтерка проекту Український центр контролю над тютюном. Наступного року приєдналася до команди ГО «Життя» у якості асистентки, а потім координаторки проекту "Український центр контролю над тютюном", громадської організації «Центр громадянського представництва «Життя».
Із березня 2017 р. – працюю виконавчим директором громадської організації «Центр громадянського представництва «Життя».
З того часу, як приєдналася до команди ГО «Життя», я зрозуміла, що знайшла свою нішу і місію у єднанні заради Майбутнього без Тютюну, адже боротьба з тютюновою епідемією - це глобальний рух за право кожного не бути ціллю тютюнової індустрії й мати можливість обирати здоров'я! До 2030 року кількість курців у світі зросте на 40% порівняно із ситуацією у 2010 р., тому потрібно мобілізуватися сьогодні й інвестувати у контроль над тютюном.
У 2013 р. закінчила Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка, за спеціальністю "історія".
У 2014 р. була учасницею програми молодіжної культурної волонтерської програми «Youth in action» у місті Ченстохова, Польща.
У 2016 р. закінчила Національний університет Києво-Могилянська академія.
Кваліфікація – менеджмент організацій і адміністрування (в охороні здоров’я).
У 2016 р. пройшла тренінги з надання допомоги курцям, які хочуть відмовитися від куріння та тренінг «Лідерство у контролі над тютюном. Боротьба з тютюновою епідемією» у Школі Громадського Здоров’я Університету ім. Джонса Гопкінса, м. Балтімор США.
Соціальний захист
Ідея змін
Моя програмна мета: покласти кінець ері тютюну (Tobacco endgame) заради майбутнього України без куріння. Ми хочемо створити такі умови, щоб нові покоління українців просто не захотіли курити, а нинішні курці отримали стимули й можливості звільнитися від куріння.
У 2008 році небайдужі громадяни України ухвалили «Маніфест проти куріння», у якому оголосили війну проти тютюну. Відтоді досягнуто значних успіхів: дані опитувань свідчать, що за останні роки поширеність куріння в Україні суттєво зменшилася. Наразі небайдужі громадяни України проголошують, що вони мають намір і натхнення здобути перемогу в цій війні. Наша мета — зробити Україну вільною від хвороб та смертей, пов’язаних із тютюном.
Ми хочемо створити такі умови, щоб нові покоління українців просто не захотіли курити, а нинішні курці отримали стимули й можливості звільнитися від куріння. Ми виходимо з наступних положень Конституції України:
Людина, її життя і здоров’я — найвищі цінності в Україні.
Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.
Держава є відповідальною за створення умов для всебічного розвитку своїх громадян та забезпечення їхньої безпеки.
Вільний обіг та масове вживання тютюнових виробів суперечить цим положенням. Якщо б зараз тютюнові вироби були представлені на ринок з усіма вже відомими наслідками їх споживання, жоден уряд у світі не дозволив би їхнього продажу. Жоден курець не хоче, щоб його діти вживали тютюн, бо ж усвідомлює смертельну небезпеку цієї залежності. Тому весь прогресивний світ оголосив війну тютюну.
Частина країн визначила стратегічну мету — «Кінець ери тютюну» (Tobacco End Game).
Ця мета передбачає поступове зниження споживання тютюну, аж до повного його припинення. Настав час Україні долучитися до цієї мети й стати провідником змін. У 2016 році Україна відзначає десять років від моменту ратифікації Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну.
Це унікальний міжнародний зобов’язуючий договір у сфері охорони здоров’я, що об’єднав 179 країн та Європейський Союз у боротьбі проти тютюну. Запроваджуючи запропоновані Конвенцією заходи, Україна за ці 10 років змогла зупинити тютюнову епідемію в країні. Але куріння продовжує завдавати величезної шкоди як життю людей, так і економіці держави. Чверть дорослого населення залишаються залежними від тютюну, витрачаючи свої кошти для збагачення акціонерів закордонних корпорацій.
Автори Маніфесту звертаються до всіх активних громадян, до органів законодавчої та виконавчої влади різних рівнів, до керівників та працівників системи охорони здоров’я, до всіх некурців та курців. Усі разом, дорослі й діти, депутати й лікарі, курці й некурці, ми зробимо нашу оселю, нашу громаду, нашу країну вільною від тютюну.
Пропозиції
1. Підвищити податки і ціни на сигарети задля зменшення їх цінової доступності.
2. Ефективно захистити право кожної людини на бездимне повітря на роботі, вдома та у громадських місцях.
3. Зменшити привабливість сигарет через запровадження «небрендованої» упаковки та заборону сигарет зі смаковими добавками.
4. Викорінити всі форми тютюнової реклами та стимулювання продажів, включаючи й викладку сигарет у місцях їх реалізації.
5. Зробити допомогу з відмови від куріння доступною для всіх українців, які хочуть кинути курити (консультування та лікування залежності).
6. Розробити й реалізувати комплексну державну програму з боротьби із вживанням тютюну, з фінансуванням її з Держбюджету.
7. Використовувати найкращі міжнародні приклади антитютюнового законодавства та інших заходів контролю за тютюном, зокрема країн Європейського Союзу.
8. Захистити всі заходи і програми з подолання тютюнової епідемії від впливу комерційних інтересів тютюнової промисловості.
9. Проводити інформаційні й освітні програми та кампанії щодо шкоди куріння.