Мета
Ліквідація стихійних сміттєзвалищ та їх запобігання.
Відповідно до статті 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля; статті 4 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» громадяни мають право на безпечне для здоров'я і життя та навколишнє природне середовище.
Тобто, право на безпечне для життя і здоров'я навколишнє природне середовище — це закріплена законодавством і забезпечувана державою можливість особи проживати в середовищі, яке не спричиняє шкоду здоров'ю, користуватись для задоволення своїх життєво необхідних фізичних і духовних потреб безпечними природними благами.
Актуальність
Чистота – чи не найголовніший атрибут затишного й комфортного міста. Для кожного з нас до болю є знайомим питання стихійних сміттєзвалищ. На сьогоднішній день стихійні сміттєзвалища є великою проблемою та кількість їх щороку зростає.
Саме стихійні сміттєзвалища є одними із основних джерел забруднення навколишнього середовища та є однією з найболючіших тем в місті. Такі ділянки сміттєзвалищ утворюють самі ж мешканці на закинутих земельних ділянках, біля берегових смуг, узбіччях доріг, ярах, біля недобудованих будівель, тощо.
Адже набагато легше викинути сміття біля річки чи на закинутій земельній ділянці, аніж в контейнер чи відвезти на сміттєзвалище. Хоча всі розуміють – це отрута для нашого здоров’я та й в цілому, такі стихійні «сміттєві острівки» загрожують погіршенням екології.
Ідея
Захист навколишнього середовища шляхом ліквідації стихійних сміттєзвалищ та попередження їх формування шляхом зміни свідомого відношення людей до сміття.
Шляхи реалізації проекту:
1. Виявлення стихійних сміттєзвалищ (створення мапи стихійних сміттєзвалищ міста);
2. Ліквідація стихійних сміттєзвалищ;
3. Попередження формування стихійних сміттєзвалищ:
-
Зміна відношення особистості до сміття (позбутись смітників можна лише при свідомій позиції людей. Адже стихійні сміттєзвалища створюють самі люди.);
-
Розміщення агітаційних постерів стосовно проблеми стихійних сміттєзвалищ;
-
Впровадження громадських робіт за забруднення навколишнього середовища– «насмітив прибери».
Для реалізації програми необхідне залучення громадськості та органів місцевого самоврядування.