Моя програмна мета: держава повинна активно стимулювати вдосконалення навчальних функцій дитячих дошкільних закладів. Дошкільна освіта повинна розглядатися як необхідна програма для психологічної та педагогічної підтримки індивідуалізації і позитивної соціалізації дітей.
Мої пропозиції
1. При дотриманні балансу «доступ-якість» інвестування у дошкільну освіту має найвищу окупність. Одна грошова одиниця, вкладена у дошкільну освіту, окупається у 3 рази більше, ніж інвестиції в середню освіту, і в 8 разів - ніж в програми професійного навчання (Carneiro and Heckman, 2003).
За рахунок раннього розвитку і раннього залучення дітей до процесу навчання і виховання підвищується загальний рівень шкільної освіти.
Цим підтверджується відомий факт: здібності дитини, його шанси на подальше успішне навчання в школі і вищому навчальному закладі зростають, якщо малюка з раннього віку привчити до регулярного отримання знань згідно віку і викликати в нього природний інтерес до предмету навчання.
Втрачені можливості для розвитку в ранньому дитинстві набагато складніше або ж взагалі неможливо надолужити в більш зрілому віці.
2. У розвинених країнах дошкільна освіта ефективніше, ніж в країнах, що розвиваються. При цьому, між часткою витрат державних коштів на дошкільну освіту і її ефективністю кореляції не спостерігається .У багатьох країнах послуги дошкільної освіти набули широкого поширення поряд зі збільшенням числа працюючих жінок.
Однак розширення доступу без поліпшення якості цих послуг не дасть очікуваних результатів, як на індивідуальному, так і на громадському рівні.
3. Соціально-орієнтована політика є одним з найбільш важливих факторів розвитку дошкільної освіти.
4. Низьке співвідношення числа дітей в групі і педагогів - умова успішності системи дошкільної освіти. Високі кваліфікаційні вимоги до педагогічних кадрів і їх входу в спеціальність - основний підхід до розвитку дошкільної освіти.
5. Залучення батьків являє собою важливий механізм політики дошкільної освіти.
6. Освітні програми відображають основні цілі раннього розвитку і потреб дітей на певних етапах розвитку, застосовується особистісно-орієнтована модель:
- інтелектуальний розвиток;
- мотивація до навчання;
- креативність;
- самостійність;
- впевненість в собі;
- загальні знання і навички;
- ініціативність;
- довгострокові результати.
Посилання на повну програмну мету кандидата.