Програмна мета: нова політична система держави.
За роки незалежності політична система України не змінилася. Це призвело до ряду соціальних і політичних потрясінь, а також до війни. Народ України висловив на Майдані велике бажання змінити сформовану систему, але не запропонував альтернативи, що призвело до реставрації старого порядку без змоги створити необхідну платформу для сприятливих умов розвитку. Європейські моделі виявились нежиттєздатними в українських реаліях у зв’язку з сильною політичною та культурною диференційованістю населення і специфікою організації суспільного життя, яка склалася протягом багатьох поколінь.
Тому я пропоную власну структурну побудову України.
Законодавча структура
Пропоную відмінити проведення виборів у Верховну та обласні ради, а проводити вибори лише у районні та міські (селищні) ради. Після виборів районна рада повинна делегувати свого представника у Верховну і обласну Раду. Тим самим у Верховній Раді буде представлено все населення України, а не конкретні політичні формування (проекти), сформовані певними олігархічними колами. Верховна Рада буде представлена не депутатами, а делегатами від районних рад, які не матимуть сучасних депутатських привілеїв (недоторканість, фінансування з державного бюджету тощо). Делегатів можна буде відкликати зі своєї посади рішенням районної ради. Теж саме буде стосуватись і обласної ради.
Тобто, основа законодавчого і політичного життя України буде представлена районними радами, які будуть взаємодіяти між собою на загальноукраїнському та обласному рівнях, тим самим створивши спільноту не на силовому примусі більшості над меншістю (чи навпаки), а на базі консенсусів, взаємовигідних пропозицій та повазі один до одного.
Виконавча структура
Пропоную покласти вирішення всіх внутрішніх проблем на всіх рівнях на наукову спільноту (студенти, вчені, наукові центри тощо), яка є найбільш професійно адаптованою для цього.
Пропоную створити загальну базу даних проблем (ідей) всіх рівнів (селищних, міських, районних, обласних, державного), яка буде наповнюватись радами, комерційними структурами, простими громадянами та ін. фізичними та юридичними особами. Проблеми ж будуть вирішуватись різними науковими колективами на конкурсній основі за грошову винагороду, запропоновану клієнтом (для некомерційних проблем чи ідей – ставку, для комерційних проблем чи ідей – ставку або відсоток від реалізації). Це дасть змогу науковцям використати свої знання на покращення державного благоустрою.
Фінансова структура
Корупція, несплата податків, тіньовий ВВП – є одними із головних проблем сучасної України. Висловлюю свою пропозицію із подолання такого стану речей у нашій державі.
Основним вирішенням цих проблем є переведення усіх фінансів на безготівковий розрахунок. Із втратою певної незалежності буде подолана тіньова економіка у країні. Відмова від готівкового розрахунку може бути сприйнята багатьма громадянами негативно (перш за все, старшим поколінням), але більшість проблем на сучасному етапі технічно вирішуються. А натомість це сприятиме покращенню якості продукції, яка продається на базарах (бо кожен продавець змушений буде реєструватись, відповідно, він змушений буде перевіряти якість своєї продукції, щоб потім не мати проблем із законом у разі продажу неякісного товару або неякісного виконання послуг).
Посилання на повну програмну мету.