Фото кандидата

Байда Олександр

Вік
30
Черкаська
Сміла
Освіта
Маю 2 вищих освіти:
1) ХНУПС - інженер-радіотехнік, офіцер військового управління тактичного рівня.
2) ХНУВС - юрист.
Досвід роботи
Служба у Збройних Силах України - 14 років.
Громадська діяльність

Голова ГО "Військово-патріотичного об'єднання ветеранів АТО Черкаської області "Справедливість".

Соціальний захист
Ідея змін

Мета:

Опитимізувати і зробити ефективнішою систему надання пільг та послуг ветеранам АТО, ООС, зменшити градус напруги в суспільстві пов'язаний з бюрократією і неефективністю існуючої ситеми, щоб люди які пройшли війну відчували себе потрібними суспільству.

Користуючись власним досвідом, який набув очолюючи обласну організацію ветеранів АТО, під час створення Міністерства у справах ветеранів України входив до робочої групи по його створенню.

Через розбіжність поглядів, і на мою думку його неефективність – вийшов з робочої групи. Хочу допомогти оптимізувати і зробити ефективнішою систему надання пільг та послуг ветеранам АТО, ООС, зменшити градус напруги в суспільстві, який пов'язаний з бюрократією і неефективністю існуючої системи, щоб люди які пройшли війну відчували себе потрібними суспільству.

Не вдаючись у деталі, бачу наступні, на мій погляд, ефективні напрямки розвитку питань соціального захисту ветеранів:

1. Пільги повинні надаватись з державного бюджету, а не з місцевих. В Україні є багато дотаційних населених пунктів, які не можуть забезпечити своє функціонування, при цьому на них звалили ще й пільги для ветеранів, які практично не реалізовуються, через нестачу коштів в місцевих бюджетах, чим провокуються конфлікти ветеранів з владою, перевізниками тощо.

За фактом, гарантовані законом пільги треба видирати. Ці події призводять до деструктивного стану в суспільстві, що не можна допускати під час війни.

2. Необхідно провести монетизацію пільг, а також переглянути існуюче законодавство, що дозволить знешкодити бюрократичну машину і корупційну складову.

3. Міністерство у справах ветеранів України в такому вигляді, як воно зараз перебуває - неефективне, організаційно-штатна структура розроблена для працевлаштування топ чиновників нагорі, а знизу їх представників немає, навіть у районних центрах.

Натомість їх обов’язки виконують представники місцевих соціальних захистів, які не підпорядковуються вищевказаному Міністерству, залежать від місцевої влади (нормальна місцева влада адекватно реалізує  пільги, ненормальна – не реалізовує, такого немає бути), що унеможливлює контроль їхньої роботи Міністерством ветеранів.

Я вважаю, що представників Мінсоцполітики, які зараз надають пільги ветеранам необхідно перевести до Міністерства ветеранів, щоб воно мали свої органи в райцентрах, фінансувалися з державного бюджету і розпоряджалися кадровими питаннями і мали владу над своїми місцевими органами.

Якщо хочеш поставити запитання Лідеру   зареєструйся   увійди

Громадська наглядова рада