Тема: Знищення бюджетних «чорних дір» у малоефективних державних установах.
Мета: Реорганізація Київського інституту Кібернетики імені Глушкова.
Створення прикладу перетворення малоефективної, великозатратної інституції на ефективний, сучасний Кіберхаб.
На сьогодні в Україні ми маємо велику кількість квазінаукових організацій, в яких, як світло у «чорних дірах», зникають гроші платників податків.
По всій Україні існують десятки різноманітних інститутів, які отримують мільйони з державного бюджету та не приносять користі суспільству. Однією з таких «дір» є Київський інститут Кібернетики ім. Глушкова.
Справедливо буде зазначити, що велика кількість сучасних технологій базуються на розробках made in Ukraine. Однак починаючи з 80-х років 20-го століття вплив українських кібернетиків на розвиток цієї галузі майже не відчувається.
Проте відчувається їх вплив на кишені українців. Лише в 2018 році платники податків України інвестували у розробки науковців 680 мільйонів гривень.
Тобто, в середньому, близько 26 мільйонів гривень, що еквівалентно 1 млн. долларів США на один проект.
У США, з їх розвинутою економікою, витрати держбюджету на наукові гранти не перевищують 200 тисяч доларів. Однак вражають навіть не обсяги інвестицій, і не те, що частина цих багатомільйонних проектів так і залишилася «на папері».
Вражає, що у 21 сторіччі, в Україні продовжують існувати неефективні, бюджетовитратні, не спроможні інтегруватися в сучасний світовий контекст інституції. І це комплексна проблема яку можна вирішити за допомогою болісних, жорстких «хірургічних» реформ.
Однак, ми пропонуємо еволюційний шлях без використання екстремальних, «шокових» методів. Суть нашого підходу полягає в об’єднанні зусиль науковців і молодих українських IT спеціалістів, які міцно тримають передові позиції на світовому ринку.
Саме у поєднанні рушійних сил цих двох векторів ми бачимо двигун, який не просто зробить інвестиції держбюджету виправданими, не просто стане прикладом для наслідування, а виведе Україну на вищий щабель міжнародного рейтингу IT індустрії.
Крок №1 — формування робочої групи, до якої увійдуть ключові науковці, провідні українські IT спеціалісти та маркетологи.
Крок №2 — аудит наукових розробок в контексті їх потенціалу для, або швидкої, високоприбуткової реалізації, або створення вектору розвитку всієї індустрії.
Крок №3 — формування пакету пріоритетних розробок, спільна, паралельна робота над ними по усіх напрямках: наука, реалізація, маркетинг.
Крок №4 — формування позитивного іміджу нового Кіберхабу, шляхом проведення спільних проектів з провідними міжнародними компаніями для професіоналів та майстер-класів для початківців, підлітків та дорослих, що стане основою створення спеціалізованого навчального закладу в майбутньому.
Крок №5 — еволюційним шляхом перетворення застарілого, з’їдаючого бюджетні кошти інституту на сучасний інформаційний центр, що впливатиме на розвиток IT індустрії в усьому світі.
Масштабування:
КіберХаб на базі інституту кібернетики імені Глушкова – це лише приклад того, що можна робити в масштабі всієї України. Кожен закритий чи реорганізований інститут може приносити більше користі для країни.