Фото кандидата

Федоришин Олександр

Вік
32
Київська
Київ
Освіта
Вища освіта.
Досвід роботи
Кандидат юридичних наук.

Адвокат.

Доцент кафедри цивільного, господарського права та процесу Академії адвокатури України.

Тьютор в Міжнародному інституті бізнесу на програмах MBA.

Третейський суддя і член Президії в постійно діючий третейський суд при Торгово-промисловій палаті України. Керуючий партнер в юридичній компанії «Федоришин та партнери».
Державне управління
Ідея змін

Тема: Стратегія митниці: бути митницею.

Мета: Закласти міцний фундамент для проведення глибоких структурних реформ та побудови митної служби європейського зразка (інституційно сильної, професійної, з прозорими автоматизованими митними процедурами та нетерпимої докорупції).

Умови турбулентності через які проходить конкурс на зайняття вакантної посади голови Державної митної служби України (ДМСУ) є абсолютно закономірними, зважаючи на його значимість та наслідки, насамперед для бізнесу та для розподілу впливу.

Так чи інакше у найближчому майбутньому конкурс відновиться, а від його потенційного переможця суспільство бажатиме почути покрокову інструкцію з реформування однієї з ключових державних структур.

Використовуючи власні узагальнення та бачення з розвитку стратегії реформування митної служби, нижче наводяться окремі аспекти моєї програми, яка була підготовлена для презентації на конкурсі.

1. Необхідно оптимізувати структуру митної служби.

1.1. Уся тарифна політика має формуватися та реалізовуватися лише департаментом тарифів у центральному апараті ДМСУ. Структурні підрозділи тарифів у територіальних органах мають бути ліквідованими. Це дасть можливість вести єдину митно-тарифну політику на всій території України.

1.2. Об’єднання митниць м. Києва та Київської області в одну та винесення вантажних митних терміналів за межі столиці (це практика європейських столиць), залишивши лише ті підрозділи, що обслуговують громадян (пункти пропуску в аеропортах).

Такий крок дозволить:

а) виключити причину для нездорової та шкідливої конкуренції між цими двома митницями (наявна практика, коли митниці в погоні за виконанням планових показників навипередки пропонують «кращі» умови для розмитнення імпортних товарів для бізнесу).

б) розвантажити головні автомагістралі та під’їзди до міста від значної кількості великотоннажних транспортних засобів, що насамперед поліпшить екологічну ситуацію в столиці.

2. Кадрова політика.

Важливо для новоприйнятих співробітників провести прозорі кадрові конкурси із залученням громадськості та ЗМІ.

Митна система – це внутрішньо взаємозалежна структура, де у всіх її територіальних органах мають діяти унітарні правила.

Якщо хоча б один із територіальних органів отримає керованого зовні керівника, то ця митниця (чи митний пост) з великою ймовірністю стане лазівкою для нелегального імпорту та різних незаконних схем.

Грошове та соціальне забезпечення працівників ДМСУ необхідно переглянути.

Сьогодні рядовий митник з вищою освітою, на професійну підготовку якого держава витратила мінімум 6 років, отримує зарплату в рази меншу чим на ринку пропонують за не кваліфіковану роботу.

Посилання на повний опис Ідеї кандиата.

Якщо хочеш поставити запитання Лідеру   зареєструйся   увійди

Громадська наглядова рада