гатіятулін

Гатіятуллін Олександр

Вік
44
Київська
Київ
Освіта
Донецький інститут соціальної освіти, факультет філології та журналістикики, 2012-2013, спеціальність – журналіст (спеціаліст).

Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Інститут права та суспільних відносин.

Магістратура за напрямом і спеціальністю «Правознавство» 2016-2017.
Досвід роботи
2007-2013.
ГО «Маріупольська спілка молоді» - координатор напряму.

БО «Клуб «Майбутнє» - керівник проектів.

ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій» - регіональний консультант.

USAID/Проект розвитку ВІЛ/СНІД-сервісу в Україні – консультант по роботі з уразливими групами у м. Маріуполі.

2013-2018 - БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" (фахівець відділу адвокації, старший фахівець відділу адвокації, провідний з впровадження програм у пенітенціарної системі.
2016 - по теперішній час керівник ГО "Україна без тортур".
Громадська діяльність

Є головою правління ГО "Україна без тортур" з 2016 року. З 2013 року монітор національного превентивного механізму. Голова правління БО "Клуб "Майбутнє" з 2009 року. Член БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".

З 2008-2013 рік регіональний представник БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" в м. Маріуполі. З 2007 по 2013 Голова міжсекторальної робочої групи при міської раді з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу м. Маріуполя, член міської ради з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу м. Маріуполя, член спостережної комісії при Іллічівської районній адміністрації Маріупольської міської ради.

З 2015 року - член робочої групи з реформування пенітенціарної системи при Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України, член Громадської ради при Державній пенітенціарній службі України (2015-2016), член робочої групи з реформування діяльності медичної служби Державної кримінально-виконавчої служби України (2016-2017), член робочої групи з обговорення та удосконалення проекту «Паспорт реформи пенітенціарної системи України», член громадської ради при Міністерстві юстиції України, член Координаційної ради з питань реалізації національного превентивного механізму при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.

Права людини
Ідея змін

Проблема:

Катування, жорстоке поводження і нелюдські умови утримання, на жаль, є типовими для багатьох місць несвободи в Україні – закладів, де кожен з нас може опинитися за рішенням або вказівкою адміністративного, судового чи іншого органу без права залишити їх за власної волі.

Закритість цих закладів призвела до того, що суспільство практично не може вплинути і змінити ситуацію на краще. Зараз немає ефективної системи протидії катувань та іншого жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження або покарання в місцях несвободи України, яка складається з трьох напрямків це:

  • Превенція катувань та жорстокого поводження;
  • Ефективне документування та розслідування випадків катувань;
  • Ефективна система захисту та реабілітації жертв катувань.

Тобто, на даний момент немає національної політики з питань запобігання катуванням та жорстокому поводженню в Україні. Як наслідок, діяльність ряду суб'єктів (державних і недержавних), які працюють у цій сфері, є некоординованою і не має взаємопов'язаних цілей і керівних принципів.

Цілі:

Основною метою є підвищення спроможності громадянського суспільства ефективно боротися із жорстоким поводженням та домогтися ефективного функціонування системи протидії катуванням в місцях несвободи України.

Для цього:

  • Сприяти, щоб стандарти належного поводження були інтегровані в практику функціонування місць не свободи, як на національному рівні, так і на рівні громад.
  • Сприяти, щоб кожен випадок катування належним чином було задокументовано і ефективно розслідувався відповідно до стандартів.
  • Сприяти створенню умов, за яких жертва катувань має можливість отримати комплекс якісних послуг з реабілітації.

Заходи та ресурси:

Зараз активно працює громадська організація «Україна без тортур», яка об’єднує громадських активістів (моніторів), які залучені до реалізації національного превентивного механізму, має людський та експертний ресурс для вирішення зазначених проблем з використанням національного превентивного механізму та на рівні громад.

Організація має зараз реєстр діючих моніторів НПМ (152 особи). 9 зареєстрованих відокремлених підрозділів у Дніпропетровської, Полтавської, Херсонської, Черкаської, Рівненської, Миколаївської, Харківської, Чернігівської та Івано-Франківської областях для організації внутрішньої комунікації між моніторами, згідно розподілених кластерів та 6 ініціативних груп в містах.

Керівники відокремлених підрозділів активно працюють в громадах, проводять інформаційно-просвітницькі заходи щодо стандартів належного поводження в місцях несвободи, беруть участь у роботі консультативно-дорадчих органів при місцевих державних адміністраціях, впроваджують практики та методології національного превентивного механізму.

Посилання на повний опис Ідеї кандидата.

Трембовецький Борис Григорович

чт, 05/16/2019 - 01:24

Доброго дня Олександр. Я Ваш виборець. Мене цікавить: "Як Ви сприймаєте розвиток альтернативної енергетики в Україні?"

Трембовецький Борис Григорович

пт, 05/17/2019 - 13:52

Доброго дня! Запрошую Вас долучитися до команди інвесторів в будівництво першої в Україні колективної сонячної електростанції. Детально на моїй сторінці. Добавляйтесь в друзі та долучайтесь до команди. https://www.facebook.com/profile.php?id=100023010096279

Гатіятуллін Олександр Равелійович

ср, 06/05/2019 - 11:41

Доброго дня пане Борисе, я вважаю що альтернативна енергетика здатна стати не меншим драйвером зростання для України, ніж сільське господарство або металургія...

Остапів Любомир Остапович

чт, 06/13/2019 - 07:40

ОЛЕКСНАДР,
Запрошуємо вас як учасника ТОП 50 приєднатися до Звернення до Наглядової Ради проекту Нові Лідери

Ми, учасники другого етапу Нові Лідери ТОП-50, вважаємо офіційні правила проекту не оптимальними.

Погано застосовувати принцип виборів пострадянського простору “Переможець забирає все” до конкурсу громадських активістів та волонтерів.

Віримо, що Нові Лідери не місце боротьби у погоні за головним призом, а проект позитивних змін в Україні. Вони відбудуться у томі числі за рахунок співпраці активістів, долученню глядачів у реалізацію ідей та підтримці з боку організаторів ресурсами.

Оскільки сезон 2 в активній фазі, докорінна зміна правил не є можливою. Тому кожен підписант цього листа добровільно обіцяє у виграшу розпорядитися грошовим призом наступним чином:

30% коштів - реалізація власного проекту
по 10% коштів - кожному із інших семи учасників етапу ТОП 8.

Ми також розраховуємо на максимально широку медійну підтримку тих ТОП-50 ідей, яким вона допоможе найбільше на думку Відбіркового комітету.

Ймовірно завдяки краудфандінгу, спонсорам та грантам мільйон гривень буде збільшено громадою в рази.

Виграють від цього усі!

ПІДПИСАТИ
http://chng.it/9GXjYzqGF5

Якщо хочеш поставити запитання Лідеру   зареєструйся   увійди

Громадська наглядова рада