Проект:
Національна консалтинг-зона для підприємців малого та середнього бізнесу.
Проблема:
Малий та середній бізнес, і самі підприємці відіграють значну роль у економіці кожної країни і є основними генераторами зайнятості та доходів, а також рушіями інновацій в суспільстві.
У нашій роботі ми часто зіштовхуємось з такими явищами:
- Низький рівень культури підприємництва: підприємці не цінують роботу один одного.
- Відсутність довіри до людей (команди, клієнтів), партнерів тощо.
- Брак терпіння.
- Пориви до несистемності та прийняття хаотичних рішень, що шкодять бізнесу.
- Відсутність віри в можливість чогось досягнути самостійно.
- Власне “EGO” переважає раціональність.
Вирішили, що треба щось робити. Зробили проект Q Business Conference: - одноденна конференція + консалтинг-зона для підприємців МСБ в регіонах.
За кілька місяців ми проїдемо 16 міст України, поспілкуємося з 3000 підприємцями “face to face" і почуємо їх реальні проблеми. МСБ - двигун розвитку економіки, але підприємцям малого та середнього бізнесу зараз як ніколи потрібна підтримка, знання та партнерство.
ІДЕЯ ТА РІШЕННЯ:
Національна консалтинг-зона для підприємців малого та середнього бізнесу.
Уявіть собі гарний світлий офіс у центрі Києва, а потім і в кожному регіоні України. Офіс, в якому функціонують відразу кілька зон: фінанси, HR, маркетинг, продажі, юриспруденція, GR. Є і онлайн-платформа для типових запитів - зручно для тих, хто живе в невеликих містах в області, не потрібно нікуди їздити.
Модель проста: підприємець сплачує за 30-60-хвилинну консультацію, до того ж отримує гайдлайн з його питання (що і як зробити). Крім цього, отримує базу даних або рекомендації стосовно консультантів або хороших фахівців, яких можна залучити до роботи з його регіону, і якщо необхідно - також отримує інтро.
У даній моделі можна продумати апсейл на послуги з фіксованим платежів і % за умови виконання плану продажів або плану робіт. Також у всіх оффлайн-офісах є можливості для продажу промо-проявів великим компаніям (крупному бізнесу), які працюють з МСБ, наприклад, банки, телеком і ін.
Ця ідея справді може стати цікавим бізнесом, але найголовніше - це проект, який дійсно буде сприяти розвитку підприємництва в країні.
ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА:
Я би дуже хотіла мати можливість посприяти, щоб:
1) Стратегія розвитку малого та середнього підприємництва держави і конкретних регіонів розроблялася спільно з підприємцями, представниками МСБ; вона не повинна просто транслюватися як "прийнята" (а навіть якщо і так, вона повинна бути донесена в кожен регіон, кожному бізнесу).
2) Має бути забезпечений прямий діалог держави не тільки з великим бізнесом, а й з представниками МСБ, для того, щоб не було спотвореного сприйняття дійсності.
3) В університетах обов'язковими предметами повинні стати "культура підприємництва", "емоційний інтелект" та ін. А програми професійних предметів, наприклад з маркетингу або HR також переглянуті відповідно до нової дійсності.
4) У регіонах мають з'явитися освітні установи для підприємців.
5) Відсутність належного фінансування є перешкодою для створення та розширення інноваційних МСБ. Необхідні комплексні зусилля для зміцнення ранніх етапів (тобто передпосівної, початкової та початкової діяльності) малих і середніх підприємств, які відзначаються негативними грошовими потоками і невипробуваними бізнесмоделями. Це може бути зроблено самими підприємцями, які використовують капітал, що лежить бездіяльно в їхніх особистих активах, або «мережами бізнесангелів».
6) Бізнес-інкубатори, кластери інноваційних МСБ, технологічні парки та агенції розвитку відіграють важливу роль у сприянні належному доступу до фінансування для МСП на місцевому та регіональному рівні. Міста та регіони можуть підтримувати та зміцнювати цю функцію через партнерство з приватними фінансовими установами та університетами.
7) Податки не повинні призводити підприємців до невигідного становища.
Посилання на повну ідею кандидата.