Тема: Рання діагностика діабету 2 типу серед українців.
Мета:
Допомогти якомога раніше діагностувати діабет 2 типу та целіакії серед усіх вікових груп населення України та груп ризику.
Виявити та попередити ускладнення від хронічних захворювань. Дітям і ЗПР дозволить жити більш повноцінним життям.
Даний проект розрахований на проведення медичного огляду громадян України ендокринологом, призначення аналізів для діагностики діабету 2 типу: вимір рівня глюкози натще, вимір гліколізованого гемоглобіну та проведення дослідження аналізу сечі.
Розв'язання:
У разі виявлення відхилень у значеннях показників від норми, пацієнта направляють на додаткові аналізи – ІФА визначення рівня антитіл проти гліадину, лактозонепереносимості.
Якщо попередні аналізи показали відхилення та пацієнт страждає від надмірної ваги, сімейний лікар, за яким закріплений пацієнт, дає направлення до гастроентеролога, щоб пацієнт мав змогу отримати консультацію щодо способу харчування, а лікар рекомендує дієту та фізичні навантаження (можливе відвідування дієтолога).
Родина хворого на діабет 2 типу повинна за допомогою консультації у сімейного лікаря, отримати направлення на генетичні дослідження ризику розвитку целіакії та діабету другого типу.
Оцінка ризику виникнення діабету 2 типу – запорука вчасного виявлення хронічного захворювання. Чим більш рання стадія виявлення – тим ефективніше лікування та профілактика захворювання.
Ціль:
Підвищити рівень діагностики хронічних захворювань та допомогти нації бути більш здоровою.
Всі тести для діагностування даного типу хронічного захворювання є у наявності в українських виробників медичних засобів для діагностики in vitro.
Окрім цього, важлива перевірка рівня глюкози та рівня антитіл проти гліадину у дітей із ЗПР, які мешкають в дитячих будинках та спеціалізованих закладах України.
На сьогодні не виявлено жодної дитини з ЗПР із підвищенним рівнем глюкози в крові, та наявністю антитіл проти гліадину.
Це так, саме через відсутність діагностики! Жодну дитину із ЗПР в дитячих будинках не діагностовано на вище перелічені показники.
Реалізація:
Продіагностувати діток в межах усієї України, не обмежуючись лише дитячими будинками та спеціалізованими закладами. Надати можливість безкоштовної діагностики для всіх дітей із ЗПР у межах України.
Посилання на повний опис Ідеї кандидата.