Фото кандидата

Кащук Євгеній

Вік
28
Житомирська
Бердичів
Освіта
Закінчив у 2016 році Державний вищий навчальний заклад «Бердичівський коледж промисловості, економіки та права» за спеціальністю "Правознавство" та здобув кваліфікацію молодший спеціаліст з права.
Досвід роботи
За фахом відсутній.
Інша
Ідея змін

Мета: Легалізація медичної марихуани для застосування у сферах охорони здоров'я та культурного відпочинку з метою контролю чистоти складу й переліку дозволених сортів канабісу розповсюджуваного на території України та звісно вікового обмеження +19.
 

Проблеми:

Головна проблема:
Абсолютна байдужість з боку держави, до сотень тисяч важкохворих громадян, (яких чиновники банально ніколи не побачать), що страждають щодня, від таких важких захворювань як Альцгеймер, Паркінсон, СНІД, епілепсія, рак (видів і станів величезна кількість) і безлічі інших недугів.

Не кажучи вже про згасаючих в муках онкохворих, які переживають нестерпний біль. Байдужість, виражена у вигляді заборони на вільне застосування медичної марихуани у сфері охорони здоров'я — найменш токсичного й високоефективного засобу лікування, профілактики, полегшення болю та страждань з яким будь-коли стикалась медицина.
 

Чим активно користується фармацевтична і продовольча мафія, нав'язуючи хворим і вмираючим, через аптеки, рекламу, підкупи лікарів та інші важелі впливу, дорогі, низько ефективні, що найжахливіше, небезпечні «медикаменти», що володіють руйнівними для здоров'я, загрожуючими життю наслідками.

Основна проблема:

Заборона сприяє зростанню злочинних організацій і кримінальних угруповань, що займаються контрабандою, нелегальним виробництвом і розповсюдженням марихуани невідомої якості та походження, наслідки вживання якої нерідко закінчуються плачевно. Стаючи причиною різних груп інвалідності серед споживачів, які купують канабіс для безпечної розваги.

Особи, які придбають або вирощують марихуану для особистого вживання з метою культурного відпочинку, лікування, профілактики, полегшення болю або страждань — часто і густо стають жертвами правоохоронних органів, для яких є низько зростаючими яблуками в сенсі виконання робочого плану та підвищення показників продуктивності.

Такий арешт пов'язаний з канабісом простий, безпечний і перетворюється в розкритий злочин дуже швидко. Що загрожує потужними наслідками — втрати довіри до органів правопорядку (не можна карати людину за те, що вона ні кому не нашкодила), перевантаження і без того, завантаженої судової системи, переповненням в'язниць, громадянами, що не представляють небезпеки оточуючим.

Не кажучи вже про те, що держава несе збитки, пов'язані з утриманням ув'язнених даної категорії в місцях позбавлення волі. Надалі ламаються долі людей, руйнуються сім'ї. Що може принести більше шкоди кому завгодно ніж потрапляння до в'язниці? Після чого, на додачу на таких «злочинців» повисне судимість, як це вплине на їх життя? Правильно, вони не зможуть знайти роботу, виїхати за кордон тощо.

Цілі:

  • Легалізація медичної марихуани для застосування у сферах охорони здоров'я та культурного відпочинку з метою суворого контролю якості, чистоти складу й переліку дозволених сортів канабісу розповсюджуваного на території України, а також вікового обмеження +19.

Саме легалізація, не декриміналізація! Оскільки легалізація марихуани робить її продуктом, який законний і доступний для дорослих. Що значить, регульований продаж і використання.

Ви продали дитині або комусь, хто знаходиться під впливом, ви втрачаєте ліцензію. Ліцензії важко отримати та легко втратити. У той час, як декриміналізація залишає це злочином. Ви не сядете за це за ґрати в моделі декриміналізації, але це не розв'яже проблему організованої злочинності та не створить ситуацію розвитку бізнесу і торгівлі.
 

Декриміналізація — це взагалі дивна ідея, юридично щось мати та використовувати можна, але незаконно виробляти й розповсюджувати цю річ. Це просто не логічно, звідки тоді у вас все це. Поширення марихуани необхідно реалізувати за аналогією з алкогольним виробництвом.

Заходи та ресурси:

Безумовно знадобиться допомога ЗМІ для показу документального фільму (фільми є у вільному доступі, ми знімемо коротке доповнення) на телебаченні, бажано двома мовами (рос. і укр.). Для людей старшої вікової категорії, які формувалися у СРСР і не мають доступу до мережі інтернет.

З метою розвінчати неправдиві міфи, демонізуючі марихуану, як небезпечний наркотичний засіб, і пояснення населенню для чого приймається легалізація. Поширити фільм в інтернеті не важко, викладемо два варіанти (рос. і укр.) у youTube, і розмістимо посилання на них у популярних соцмережах.

Кошти для показу фільму на телебаченні, вважаю необхідно запросити у держави, оскільки проект державного масштабу і національної важливості. Я особисто маю намір звернутися до президента з ініціативою легалізації та впевнений, що зможу переконати гаранта і переважну більшість громадськості в необхідності легалізації.
 

Водночас поряд з легалізацією канабісу необхідно проводити інформаційні кампанії з метою роз'яснення негативних наслідків зловживання марихуаною. Внести інформаційний урок знайомства з марихуаною в шкільну програму 5-го класу, з метою роз'яснення що таке марихуана, для чого їй використовують і для ознайомлення із законодавством.
 

Знадобиться допомога юриста для створення на базі вже існуючого у Канаді (де медична марихуана повністю легалізована) законопроекту, що регулює відносини з марихуаною, наприклад:

  • Заборонити поширення і вживання марихуани з метою культурного відпочинку особам, які не досягли 19 років, що карається штрафом, як для покупця і позбавленням ліцензії для продавця;
  • Заборонити керування транспортним засобом перебуваючи під впливом марихуани, що карається штрафом і позбавленням водійських прав;
  • Обмежити вирощування для особистого споживання у себе вдома або у дворі, не більш 4-х кущів марихуани, що карається штрафом;
  • Заборонити куріння, вживання марихуани або продукції виготовленої із вмістом марихуани в громадських місцях, що не є спеціалізованими, з попереджувальними знаками на вході, що карається попередженням на перший раз і штрафом на наступний;
  • Дозволити поширювати марихуану і продукцію з марихуани у необмежених кількостях для культурного відпочинку, з метою отримання прибутку виключно закладам які володіють ліцензією;
  • Дозволити поширювати медичну марихуану і продукцію з медичної марихуани для застосування в медичних цілях, в аптеках і ліцензованих магазинах, без рецепта лікаря тільки особам які досягли 19 років. Особам, які не досягли 19 років необхідно мати рецепт;
  • Зобов'язати організації, що займаються вирощуванням імпортом та експортом марихуани з метою збуту та отримання прибутку надавати гарантії високої якості, чистоти складу і відсутності небезпечних домішок у представленій на ринку продукції;
  • Дозволити зберігання марихуани в домашніх умовах для власного вживання у обмеженій кількості, не більше 250 гр. у недоступному для дітей місці.                                                   

Прогнози:

По суті, ми отримуємо нову область для зростання і розвитку бізнесу, пов'язаного з виробництвом, розповсюдженням, вживанням марихуани у сферах охорони здоров'я та культурного відпочинку, що позитивно відоразиться на економіці шляхом податкових надходжень.

Зростання бізнесу у свою чергу створить нові робочі місця. Зацікавить туристів. Знизить навантаження на органи правопорядку, судову систему, місця позбавлення волі, знизить рівень злочинності позбавивши доходу від незаконних продажів злочинні організації.

Убезпечимо і захистимо здоров'я населення від придбання невідомої якості і походження марихуани, виключаючи негативні наслідки, пов'язані з подальшим вживанням.

Розширимо права і свободи громадян. Отримаємо прогрес у лікуванні важкохворих. Медична марихуана дозволить полегшити життя хворим і вмираючим людям, які щодня переносять біль і муки. Все це в сукупності позитивно вплине на настрої суспільства і зростання рівня довіри до органів правопорядку і влади в цілому.

Посилання на повний опис Ідеї кандидата.

Branding

Цей блок пошкоджений або відсутній. Можливо втрачено його вміст або потрібно увімкнути оригінальний модуль.

Громадська наглядова рада