Стисло основна ідея змін полягає у переформатуванні системи-політичних еліт:
Ми єдина у світі країна, у якій у головному законодавчому органі країни, Верховній Раді, закони для населення створюють Козаки Гаврилюки, Надії Савченко та їм подібні. Наша Верховна Рада перетворена на збіговисько артистів, солдатів, бандитів, олігархів, тільки не на політичні еліти.
Не може за своїм змістом Козак Гаврилюк без освіти і досвіду самоуправління створювати Закони, і спитати з нього не можна за це, тому що самі обрали, а закон не заперечував.
Мета мого плану - це вдосконалення низки законів «Про статус народного депутата», «Про вибори» та належним чином оформлення передвиборчих обіцянок.
Необхідно структурувати вимоги до кандидатів (вища освіта, громадська діяльність, наукові досягнення), щоб ми розуміли, кого обираємо, і що обраний там робитиме. Щоб не траплялося випадків про «зелену «кніпочку» у Гаврилюка».
Другий важливий аспект - це не належним чином оформлені передвиборчі обіцянки кандидатів до політичних еліт районного, міського, обласного, та Державного рівнів.
Передвиборчі обіцянки не мають виглядати як передвиборча програма кандидатів, вони повинні бути належним чином оформлені між народом та кандидатом, у формі договору, зобов`язання та тому подібне, за невиконання яких має бути відповідальність, яка буде визначена у ході опрацювання даної норми.
Якщо коротко, то наобіцяв кандидат гарні дороги, не виконав обіцянку, сплачує до бюджету пеню, вартість десяти кілометрів дороги, а далі заборона балотуватися далі. Після завершення каденції збирається спеціальна комісія, яка дає належну оцінку виконаного депутатом.
Третій аспект проблеми у даній сфері - це стара система збору бюлетенів, які легко збільшити у момент перевезення, вони давно повинні бути електронні, прив`язані до ID-карток, якими повинно бути забезпечене все населення.
І головна ідея — піврічна публічна звітність обраного з залученням ЗМІ та представників населення з можливістю відкликання обраного.