Тема: Створення, розвиток та підтримка фермерських господарств великої рогатої худоби (ВРХ). Розвиток мясної (яловичина) та молочної продукції в Україні.
Мета: Створення та підтримка фермерських господарств великої рогатої худоби. Розвиток молочної та м'ясної продукції.
Відновлення сільського господарства. Створення нових робочих місць. Покращення економічного стану держави.
Проблеми розвитку фермерських господарств.
1. Незавершеність земельної реформи. Після надання статусу Україні самостійної, незалежної держави почався перехід до ринкової економіки. Впроваджувалася приватна власність. З'явився клас землевласників.
Людям роздали земельні паї, а можливість і підтримку зі сторони держави обмежили. В той час на правах оренди заходять різноманітні компанії, які створюють такі умови, щоб фермер залишив свою землю, у кращому випадку, а гіршому - це рейдерство. До цього додається економічна скрута, а державні програми малоефективні.
2. Нестабільна податкова система. Часті зміни ставок, правил та пільг ускладнюють прийняття довгострокових рішень для приватного сектору.
3. Складне правове середовище. Корупція, порушення контрактів та правова небезпека.
4. Використання застарілих технологій.
5. Неперспективне навчання у вищих навчальних закладах. На сьогодні професійна технічна освіта стала непопулярною, оскільки сільське господарство занепадає, тому таких необхідних для ведення фермерства професій як агроном, зоотехнік, ветеринар, тракторист, слюсар практично немає.
6. Немає належної підтримки інформаційної, фінансової та мотивації до створення фермерських господарств з боку держави та місцевого самоврядування.
Пропозиції розвитку фермерських господарств.
1. Необхідно запровадити інформаційну програму та юридичну підтримку майбутнім фермерам (землевласникам). Захистити їх права.
2. Врегулювати земельне питання, так щоб фермер (український селянин) був впевненим власником свого господарства. Стосовно права користування земельною ділянкою для створення фермерських господарств, ставити у пріоритеті громадянина України.
3. Підвищити освітні стандарти для сільськогосподарських робітників шляхом впровадження дорадчих служб та розширення освітньої бази для зайнятості у сільському господарстві.
4. Рівень оподаткування повинен бути помірним, а система прозорою і простою. Це дозволить досягти більшу ефективність від оподаткування. Якщо витрати на сплату податків високі - то люди мають схильність уникати оподаткування.
5. Залучати до створення кооперативів. В цьому випадку фермер буде відчувати безпеку, підтримку та стабільність.
6. Зменшити кількість служб перевірки та зосередити їх діяльність на міжнародних стандартах якості.
Пропозиція для інвесторів:
Фермерство ВРХ розвивається, йде потреба переробки мясної та молочної продукції. Постає питання молокопереробних заводів та м’ясокомбінатів, що спричиняє пропозицію для інвесторів щодо розвитку середнього та великого бізнесу.
Перспективність ідеї:
Запровадження ідеї планую розпочати у Львівській області з подальшим розширенням по всій території України. На сьогоднішній день вже є практика працюючих - близько 50 сімейних фермерських господарств, які взяли участь у програмі «Канадсько-українського проекту Розвиток молочного бізнесу в Україні».
Також є Благодійна організація "Львівська дорадча служба", яка готова надавати консультації, як правильно запровадити сімейне фермерське господарство.
Кінцева мета:
Держава не перешкоджає, а допомагає у розвитку фермерства. Покращується стан економіки. Збільшується обсяг продовольчого фонду держави.
Стають популярними сільськогосподарські професії. Створюються робочі місця, підвищується добробут громадян, зменшується відтік робочої сили за межі держави.
Посилання на повний опис Ідеї кандидата.