Освіта
Магістр права Київського національному університету імені Тараса Шевченка. Заочно здобула диплом бакалавра з економіки підприємництва у тому ж університеті.
Навчалась на магістерській програмі з економічного аналізу права (European master in Law and Economics) в трьох європейських вузах: Болонський університет (Італія), Ерасмус університет Ротердаму (Нідерланди), Варшавська школа економіки. Отримала ступінь магістра в кожному з університетів.
Навчалась в літній академії для молодих фахівців Лундського університету (Швеція) щодо державного врядування, децентралізації та прав людини.
Досвід роботи
З грудня 2016 року працює в громадській організації Фундація DEJURE. З квітня 2019 року призначена на посаду виконавчої директорки організації. Фундація DEJURE створена експертами-правниками у 2016 році з метою сприяння розвитку правовладдя (верховенства права) та реформ у сфері правосуддя в Україні.
Останні 2,5 роки разом з командою Фундації DEJURE Шиба займається моніторингом впровадження судової реформи, зокрема конкурсів до Антикорупційного суду, Верховного суду, кваліфікаційного оцінювання суддів, роботи Громадської ради доброчесності.
Є однією із ведучих телепередачі ЧЕСТЬ і НЕ.ЧЕСТЬ на 24 Каналі.
Також має досвід роботи в проектах щодо розвитку правосуддя дружнього до дітей та розвитку відновного правосуддя.
До роботи в DEJURE працювала в проекті Association4U та Адвокатській компанії ПРАЙМ.
Матеріал про експертку на "Deutsche Welle" - http://bit.do/eSo6j
Матеріал про експертку на сайті аналітичного центру "Atlantic Council" - http://bit.do/eSo6C
Громадська діяльність
Як експертка групи судової реформи Реанімаційного пакету реформ брала участь в розробці пропозиції до державної політики у сфері судоустрою, зокрема Дорожньої карти реформ РПР;
Є членкинею робочих груп з розробки законопроекту "Про правосуддя, дружнє до дітей" та запровадження програм відновного правосуддя для неповнолітніх у конфлікті з законом Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Долучилась до напрацювання проекту згаданого закону та мехінзму запровадження програми відновлення неповнолітніх, які вперше вчинили злочини невеликої та середньої тяжкості. Така програма зараз діє на базі системи безоплатної правової допомоги в 6 областях України.
Є співаторкою та співзасновницею Антикорупційних турів в Києві. Як волонтерка провела більше 10 екскурсій, в тому числі для іноземних журналістів, дипломатів та представників міжнародних організацій;
Є співорганізаторкою Networking Changemakers - серії подій для знайомства та налагодження співпраці представників громадянського суспільства, державних органів та всіх зацікавлених в позитивних змінах в країні;
Як волонтерка брала участь в агітаційній кампанції політичної партії D66 на передодні референдуму в Нідерландах щодо угоди про асоціацію міє Україною та ЄС.