Шиба

Шиба Ірина

Вік
26
Київська
Київ
Освіта
Магістр права Київського національному університету імені Тараса Шевченка. Заочно здобула диплом бакалавра з економіки підприємництва у тому ж університеті.

Навчалась на магістерській програмі з економічного аналізу права (European master in Law and Economics) в трьох європейських вузах: Болонський університет (Італія), Ерасмус університет Ротердаму (Нідерланди), Варшавська школа економіки. Отримала ступінь магістра в кожному з університетів.

Навчалась в літній академії для молодих фахівців Лундського університету (Швеція) щодо державного врядування, децентралізації та прав людини.
Досвід роботи
З грудня 2016 року працює в громадській організації Фундація DEJURE. З квітня 2019 року призначена на посаду виконавчої директорки організації. Фундація DEJURE створена експертами-правниками у 2016 році з метою сприяння розвитку правовладдя (верховенства права) та реформ у сфері правосуддя в Україні.

Останні 2,5 роки разом з командою Фундації DEJURE Шиба займається моніторингом впровадження судової реформи, зокрема конкурсів до Антикорупційного суду, Верховного суду, кваліфікаційного оцінювання суддів, роботи Громадської ради доброчесності.

Є однією із ведучих телепередачі ЧЕСТЬ і НЕ.ЧЕСТЬ на 24 Каналі.

Також має досвід роботи в проектах щодо розвитку правосуддя дружнього до дітей та розвитку відновного правосуддя.

До роботи в DEJURE працювала в проекті Association4U та Адвокатській компанії ПРАЙМ.

Матеріал про експертку на "Deutsche Welle" - http://bit.do/eSo6j

Матеріал про експертку на сайті аналітичного центру "Atlantic Council" - http://bit.do/eSo6C
Громадська діяльність

Як експертка групи судової реформи Реанімаційного пакету реформ брала участь в розробці пропозиції до державної політики у сфері судоустрою, зокрема Дорожньої карти реформ РПР;

Є членкинею робочих груп з розробки законопроекту "Про правосуддя, дружнє до дітей" та запровадження програм відновного правосуддя для неповнолітніх у конфлікті з законом Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Долучилась до напрацювання проекту згаданого закону та мехінзму запровадження програми відновлення неповнолітніх, які вперше вчинили злочини невеликої та середньої тяжкості. Така програма зараз діє на базі системи безоплатної правової допомоги в 6 областях України.

Є співаторкою та співзасновницею Антикорупційних турів в Києві. Як волонтерка провела більше 10 екскурсій, в тому числі для іноземних журналістів, дипломатів та представників міжнародних організацій;

Є співорганізаторкою Networking Changemakers - серії подій для знайомства та налагодження співпраці представників громадянського суспільства, державних органів та всіх зацікавлених в позитивних змінах в країні;

Як волонтерка брала участь в агітаційній кампанції політичної партії D66 на передодні референдуму в Нідерландах щодо угоди про асоціацію міє Україною та ЄС.

Судова система
Ідея змін

Тема: 

Оновлення суддівського корпусу за допомогою громадськості та міжнародних експертів

Мета:

Забезпечення доброчесності та професійності суддів через зміну правил формування і повноважень органів суддівського врядування, відповідальних за призначення, просування по службі та звільнення суддів

Кроки до мети:

  • Розробити законопроект, який дозволить сформувати/перевірити суддівський конкурс на засадах професійності, незалежності і підзвітності суспільству шляхом наступних дій:

a. Зміни складу ВККС шляхом зміни принципу її формування. Право делегувати більшу частину складу ВККС повинні отримати громадські організації, що мають підтримку міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України. ВККС має працювати в змішаних колегіях, які включатимуть представників як обраних суддями так і ГО. Оновлена комісія має стати основою для якісного й повноцінного оцінювання всіх суддів, заповнення вакансій у судах юристами, у доброчесності та прихильності антикорупційним принципам яких не буде сумнівів.

b. Дозволити усім суддям обирати своїх представників до ВККС і ВРП через електронні системи голосування онлайн. 

c. Перезавантаження ВРП за таким самим принципом через відкриття процесу розробки і внесення змін до Конституції в частині правосуддя. Це має забезпечити підтримання належної якості суддівського корпусу, відібраного за новими стандартами.

d. Доброчесність кандидатів на посаду членів ВККС та ВРП мають перевіряти міжнародні експерти.

e. Розширити повноваження ВККС. Крім теперішніх функцій (проведення добору і оцінювання суддів), комісія має здійснювати моніторинг дотримання суддями своїх обов’язків та етики.

f. Змінити підходи до процесу кваліфікаційного оцінювання суддів. Провести повторне оцінювання суддів, у доброчесності яких є сумніви, вже оновленою ВККС за участю представників громадськості. Це дозволить позбавитися від суддів, які руйнують довіру до судової влади.

g. Ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва і створити замість нього новий якісний суд на конкурсних засадах.

  • Ініціювати та фасилітувати публічне обговорення запропонованих змін з представниками юридичної спільноти та іншими зацікавленими сторонами. 
     
  • Здійснювати адвокацію запропонованих змін. 
  • Моніторити процес впровадження змін, зокрема через аналіз кандидатів на посади членів ВККС та ВРП.

манукян сергей ишханович

ср, 05/22/2019 - 12:37

Очень сложно и туманно-революционно. Ведь такого рода процедуры толко вот прошли. И вы говорите что все равно не Тех выбрали и не Так

Чуприн Юрій Іванович

чт, 05/23/2019 - 18:24

В этом есть маленький позитив, но изменения судебной системы, в кардинальной реформе: выборность судей первой инстанции. Институт подготовки судей - 2 месячные подготовительные курсы, без екзаменов /т.к. выборная должность/. Реформа ВККС и ВРП /принцип формирования - ежегодная кооптация от общественности, судей/. Кроме того, ликвидация института помошников судей и дополнительно - ликвидация монополии адвокатуры.

Остапів Любомир Остапович

чт, 06/13/2019 - 07:46

ІРИНА,
Запрошуємо вас як учасника ТОП 50 приєднатися до Звернення до Наглядової Ради проекту Нові Лідери

Ми, учасники другого етапу Нові Лідери ТОП-50, вважаємо офіційні правила проекту не оптимальними.

Погано застосовувати принцип виборів пострадянського простору “Переможець забирає все” до конкурсу громадських активістів та волонтерів.

Віримо, що Нові Лідери не місце боротьби у погоні за головним призом, а проект позитивних змін в Україні. Вони відбудуться у томі числі за рахунок співпраці активістів, долученню глядачів у реалізацію ідей та підтримці з боку організаторів ресурсами.

Оскільки сезон 2 в активній фазі, докорінна зміна правил не є можливою. Тому кожен підписант цього листа добровільно обіцяє у виграшу розпорядитися грошовим призом наступним чином:

30% коштів - реалізація власного проекту
по 10% коштів - кожному із інших семи учасників етапу ТОП 8.

Ми також розраховуємо на максимально широку медійну підтримку тих ТОП-50 ідей, яким вона допоможе найбільше на думку Відбіркового комітету.

Ймовірно завдяки краудфандінгу, спонсорам та грантам мільйон гривень буде збільшено громадою в рази.

Виграють від цього усі!

ПІДПИСАТИ
http://chng.it/9GXjYzqGF5

Якщо хочеш поставити запитання Лідеру   зареєструйся   увійди

Громадська наглядова рада