У 1999 р. закінчив із відзнакою юридичний факультет Хмельницького інституту регіонального управління та права (сьогодні Хмельницький університет управління та права).
2001 - 2005 рр. - навчався в аспірантурі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
У 2006 р. - під керівництвом академіка В.І. Андрейцева, захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.
24 жовтня 2007р., рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки № 4/53-Д, Костяшкіну І.О. присвоєно вчене звання доцента.
Із 2008 р. здійснював підготовку дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук на кафедрі земельного та аграрного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
У 2017 р. під керівництвом професора В.В. Носіка захистив дисертаційне дослідження на тему: «Проблеми правового забезпечення соціальної функції права власності на землю в Україні».
Із червня 1999 року по жовтень 2001р. працював у Федерації профспілок Хмельницької області правовим інспектором, експертом профспілок у відділі правового захисту.
Наукову та педагогічну діяльність розпочав у 2001 році на посаді викладача кафедри цивільно-правових дисциплін Хмельницького університету управління та права.
Працював на посадах викладача, старшого викладача, доцента, а з 2008 року по даний час завідувач кафедри трудового, земельного та господарського права.
Є автором понад 120 наукових та навчально-методичних праць, серед яких дві монографії та п’ять навчальних посібників.
Науковими напрямками діяльності є екологічне право, земельне право, аграрне право, проблеми земельного права, право власності на землю, право загального землекористування, обмеження прав на землю.
Переможець конкурсу імені Святого Володимира за краще науково-практичне видання в Україні у номінації “Земельне право; екологічне право; природоресурсове право; право екологічної безпеки” 2017 року.
Двічі проходив стажування за кордоном. У жовтні 2008 р. взяв участь у навчально-ознайомчому візиті представників органів місцевого самоврядування України до Ради Європи, з офіційним візитом відвідав штаб-квартиру ради Європи у м. Страсбург, Франція.
Протягом травня 2015 (21 день) проходив стажування в університеті Потсдама, ФРН у рамках участі у міжнародному науковому проекті TRADIR №543990–TEMPUS–1–2013–1–DE– TEMPUS–JPCR, проекту міжнародної технічної допомоги “Навчання альтернативному вирішенню спорів як підхід до забезпечення прав людини (TRADIR)”, грудень 2013 — листопад 2016.
Брав участь у розробці ряду законопроектів щодо внесення змін до Земельного кодексу України.
Викладацьку роботу поєдную з юридичною практикою.
2 вересня 2002 р. на підставі рішення Хмельницької обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури одержав свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю.
Нагороджений: грамотою Міністерства освіти і науки України (2008), подякою Прем’єр-міністра України (2017р.).