Мета програми – створити громадську платформу для розвитку і підтримки жінок, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною, або потрапили у важке становище після декретної відпустки, або ще тільки планують народження дитини. Відкрити Центр дозвілля матерів з дітьми у місті Суми (далі як Центр). У майбутньому створення подібних центрів у всіх містах і ОТГ України.
Впровадження роз’яснювальних занять в університетах та для усіх охочих у створеному Центрі на тему «Планування, народження і догляд за дитиною», «Як жінці не втратити себе у сімейних стосунках?» тощо. Ініціювання нового закону про зміну терміну декретної відпустки, прирівняти щомісячні виплати по догляду за дитиною до мінімальної зарплатні в Україні. Переглянути систему прийому дітей до дитячих садочків, щоб діти мали змогу відвідувати садочок з 1 року.
Розробка спеціальних умов для працюючих мам з дітьми до 8-9 років, а саме зменшення робочих годин на тиждень без вирахувань із зарплатні.
Як виникла ідея створити Центр?
Після закінчення терміну декретної відпустки, я відчула на собі, як роботодавці відмовляють у працевлаштуванні жінкам з малолітніми дітьми, або ж пропонують мізерну платню. Більшість моїх подруг, близьких і знайомих жінок знаходяться у декретній відпустці і мають одного чи двох дітей. Спілкуючись з молодими мамами, я відмітила безліч проблем з якими стикаються сумчанки( і українки), щойно стають мамами і опиняються у відпустці по догляду за дитиною.
Я вирішила дізнатись, які бувають норми декретних відпусток у інших державах. Допомогли подруги-українки, що створили свої сім’ї з іноземними громадянами. Було запропоновано заповнити анкету для українок, які виїхали за кордон, там народили і виховують дітей.
Зокрема, питання стосувалися підтримки держави(у якій наразі вони проживають) під час народження, декретної відпустки; ознайомлення з поводженням роботодавців по відношенню до жінок, що мають дітей. Виявилось, наприклад, українка Світлана в Естонії під час декретної відпустки, щомісяця отримує свою повноцінну зарплатню, яка у неї була до моменту народження дитини.
А українка Тетяна у Туреччині, має змогу відвідувати безкоштовно «Bukhara Cultural Center» – це центр розвитку матері і дитини. Ще одна українка, Уляна мігрувала з чоловіком і донечкою у Америку і там вона має змогу працювати під час декретної відпустки. Так і виникла ідея створити Центр дозвілля матерів з дітьми спочатку у своєму місті Суми, а потім і в усіх інших містах і ОТГ України.
Запровадження терміну тестового режиму роботи Центру розміром на 1 рік. Розробка щомісячного і річного бюджету функціонування Центру. По закінченню тестового режиму підбиття підсумків чи досягнуті окреслені цілі відкриття подібного Центру у місті Суми.
Посилання на повну програмну мету кандидата.