Проект: Збір водоростей механічним шляхом з подальшою переробкою їх на біогаз.
Сектором виконання проекту є енергоефективність та альтернативні джерела енергії, завдяки чому держава отримає додаткову енергію за зеленим тарифом.
Мета:
Проект є самоокупним та може бути використаний з метою отримання прибутку та не передбачений використанням бюджетних коштів.
Збір водоростей проводиться 5 місяців з червня по жовтень. Переробка їх на біогаз – цілорічно, з використанням заготовленого запасу.
Обладнання і реалізація:
Для збору водоростей передбачено використання самохідної баржі (виробництва м.Херсон) типу «Ріка-Ріка» з низькою надводною платформою та додатковим обладнанням.
Комплекс зі збереження та переробки ціанобактерій розміщується на земельній ділянці площею 2 Га в районі суднохідного каналу с. Іркліїв з бухтою для відстоювання та швартування баржі.
Піддавши зібрану біомасу ферментації, можна отримати близько 1 млн кубометрів біогазу на рік.
Після переробки біомаси синтезуюча система дає можливість отримати 15% органічних добрив в сухому стані. Вироблений біогаз когенераційними установками переробляється на електроенергію, яка через лічильник постачається в загальну електромережу.
Таким чином, запропонований і випробуваний метод комплексного використання біомаси ціанобактерій із отриманням біогазу та цінного органічного добрива на практиці забезпечує безвідходну утилізацію ціанобактерій і очистку водоймищ.
Для стабілізації екологічного стану водойм необхідно використовувати метод у промислових масштабах, що дозволить знизити чисельність ціанобактерій та отримати високоякісний енергоносій та добрива, які в подальшому будуть використані в енергопромисловості та сільському господарстві країни.
Посилання на повну ідею кандидата.