Вища, закінчив Дніпродзержинський державний технічний університет у 1995 році,
самоосвіта, курси, Школа Мерів
Досвід роботи
Працюю керівником відділу ТОВ "МСС Україна", сфера електроніка та IT технології, виробництво та програмування,
депутат Кам'янської міської ради з 2015 року
Громадська діяльність
Член ради Громадської організації "Сила громади міста Кам'янське", автор та організатор проекту "Арифметика відповідальності" для мешканців міста, один з ініціаторов введення бюджету участі в місті та проекту по співфінансуванню ОСББ з місцевого бюджету, ініціатор впливу громадськості на рейтинги Transparant Cities по прозорості міста Кам'янське.
Державне управління
Ідея змін
Проект:
«Мережа відповідальних мешканців».
Опис проблеми:
Політичним партіям мешканці не схильні довіряти через негативний досвід та належність партійних організацій до олігархічних бізнес структур. Саме цей негативний досвід та зневіра населення не дозволяє об’єднуватись мешканцям під політичними гаслами. В більшості міст України відсоток активних мешканців низький для забезпечення впливу на місцеві органи влади, так само громада не об’єднана на рівні країни. Відсутня згуртованість громади навколо спільної мети національного та місцевого розвитку.
Мета та ідея:
Головний замовник змін – суспільство відповідальних громадян
Створення електронної платформи для мережування відповідальних мешканців. Формування обізнаних та активних місцевих та національних спільнот, які розуміються на всіх процесах,що відбуваються в країні у різних галузях не зі ЗМІ (залежних від олігархів, або місцевих політиків), а через власну участь у подіях.
Забезпечення впливовості членів мережі на всі процеси місцевого та державного розвитку через участь у подіях, опитуваннях, обміну ідеями розвитку та надання оцінки представникам законодавчої та виконавчої влади через ключові показники ефективності.
Завдання:
1. Розробка технічного завдання та створення Інтернет платформи з подальшою інтеграцією до соціальних мереж.
2. Залучення бізнес середовища для популяризації мережі відповідальних мешканців. Створення в містах та громадах систем мотивації відповідальних мешканців через пільгові умови співпраці: дисконтні мережі, юридична та інформаційна підтримка, пільгові умови участі, взаємодопомога , місцевий економічний патріотизм «Свій до свого та по своє», спільні рекламні компанії та інше. Проведення періодичних конкурсів громадських ініціатив с запровадженням призового фонду від бізнесу.
3. Висвітлення діяльності та популяризація відповідальності у громадян. Політика спрямована на мотивацію мешканців долучатися до відповідального суспільного життя. Державна система мотивації відповідальних та активних громадян.
4. Просування та популяризація системи - інтеграція з соціальними мережами ФБ, через електронні та друковані ЗМІ
Етапи реалізації:
Реалізація проекту та тестування за однією окремою сферою впливу на загальнодержавному рівні та за всіма сферами впливу у окремому місті Кам’янське. Термін створення тестової мережі (6 місяців) кінець 2019 року.
Проект на початку реалізації. Ініціатор та модератор ГО «Сила Громади міста Кам’янське».
Популяризація досвіду для інших міст України та запуск на національному рівні у 2020 році за умови прийняття і підтримки проекту державною програмою.
Очікуваний результат:
Поєднання активної громадськості міст та країни (мешканці,громадські лідери, громадські організації, осередки політичних партій демократичного спрямування) навколо спільних цінностей.
Створення в містах та в країні інформаційного комунікаційного майданчику для поєднання соціально активних та відповідальних мешканців для реального впливу на розвиток, через передбачені законодавством можливості – вибори органів різного рівня, участь у громадських слуханнях, обговореннях, засіданнях депутатських комісій (комітетів) та сесій та інше.
Нейтралізація негативного інформаційного впливу на мешканців міста через відсутність об’єктивної інформації або упередженні ЗМІ, які висвітлюють події та життя в місті з урахуванням інтересів власників ЗМІ.
Як наслідок після проведення виборів до органів державної влади, де діє мережа відповідальних мешканців, очікується більш якісний склад обраних у владу представників для провадження змін на користь громади та поліпшення рівня життя.