Земфира

Кондур Земфіра

Вік
42
Київська
Київ
Освіта
1994-1999 рр. – отримала диплом спеціаліста філології у Державному педагогічному університеті в Ізмаїлі.
2017 р. – вступила в аспірантуру Запорізького національного університету, аби ретельніше дослідити питання соціальної політики. PhD з соціальних наук.
Освіту у сфері прав людини Земфіра Кондур здобувала на тренінгах Ради Європи, ОБСЄ, ЄЦПР, ООН і багато інших
Досвід роботи
Працюю в галузі прав людини з увагою до проблем ромів, і також, як консультантка для міжнародних правозахисних організацій. Фахово займаюся лобіюванням питань ромів на українському та міжнародному рівнях. Працювала консультанткою з ромських питань ООН, ОБСЄ, Раді Європи.
У 2019 році була призначена Посланницею Толерантності ПРООН.
Громадська діяльність

Правозахисниця,більше 20 років працюю у сфері захисту прав ромів і ромок в Україні. Співзасновниця Ромського жіночого фонду «Чіріклі» – відомої ромської організації. Понад 20 років займаюся проблематикою становища ромів в Україні загалом і зокрема ромських жінок.

Права людини
Ідея змін

Тема:

Розробка та затвердження Стратегії та Плану заходів інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини шляхом забезпечення рівних прав і можливостей для її участі в соціально-економічному та культурному житті держави.

Чому це важливо:

Україна заявивши про свою відданість цінностям свободи, прав людини, верховенства права, рівності та недискримінації, український уряд прийняв низку законів і положень про права меншин, включаючи прийняття в 2013 році Стратегії захисту та інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство на період до 2020 року («Ромська стратегія 2020») та Національний план дій щодо його реалізації («План дій для ромів до 2020 року»).

Метою Стратегії є визначення засад захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини шляхом забезпечення рівних прав і можливостей для її участі в соціально-економічному та культурному житті держави, а також активізації співпраці з громадськими об'єднаннями ромів.

На жаль, більшість міжнародних  та ромських організацій констатують дуже низький рівень реалізації Стратегії та Національного Плану Дій.

Вкрай важко провести моніторинг виконання Плану дій, тому що він не вістить чітких показників, індикаторів та заходів.

Починаючи з 2013 року з державного бюджету не було надано жодного фінансування на реалізації згаданого Плану Дій.

Вкрай важливо в підготовці нової Стратегії після 2020 року, щоб українська влада вивчила останній досвід і забезпечила повну участь ромів у плануванні, реалізації та моніторингу нової стратегії. 

Для цього міжнародні організацій спільно з ромськими організаціями готові об’єднати зусилля для розробки нової Стратегії та Дієвого Плану Дій, який буде відповідати міжнародним стандартам, базуватись на визначених потребах ромських громад, а також закріпити фінансування заходів визначених у Плані дій.

Дуже важливо пам’ятати, що вирішуючи питання ромської спільноти в України, ми вирішуємо питання 400 000 осіб, будуємо толерантне суспільство.

Посилання на повний опис Ідеї кандидата.

Остапів Любомир Остапович

чт, 06/13/2019 - 07:43

ЗЕМФІРА,
Запрошуємо вас як учасника ТОП 50 приєднатися до Звернення до Наглядової Ради проекту Нові Лідери

Ми, учасники другого етапу Нові Лідери ТОП-50, вважаємо офіційні правила проекту не оптимальними.

Погано застосовувати принцип виборів пострадянського простору “Переможець забирає все” до конкурсу громадських активістів та волонтерів.

Віримо, що Нові Лідери не місце боротьби у погоні за головним призом, а проект позитивних змін в Україні. Вони відбудуться у томі числі за рахунок співпраці активістів, долученню глядачів у реалізацію ідей та підтримці з боку організаторів ресурсами.

Оскільки сезон 2 в активній фазі, докорінна зміна правил не є можливою. Тому кожен підписант цього листа добровільно обіцяє у виграшу розпорядитися грошовим призом наступним чином:

30% коштів - реалізація власного проекту
по 10% коштів - кожному із інших семи учасників етапу ТОП 8.

Ми також розраховуємо на максимально широку медійну підтримку тих ТОП-50 ідей, яким вона допоможе найбільше на думку Відбіркового комітету.

Ймовірно завдяки краудфандінгу, спонсорам та грантам мільйон гривень буде збільшено громадою в рази.

Виграють від цього усі!

ПІДПИСАТИ
http://chng.it/9GXjYzqGF5

Якщо хочеш поставити запитання Лідеру   зареєструйся   увійди

Громадська наглядова рада