Повна вища освіта,
КНУ імені Тараса Шевченка,
факультет філософії,
магістр "Політологія",
рік випуску 2010.
Досвід роботи
екс-бренд лідер компанії FEDORIV;
засновник і керівник компанії СУПЕРЛЮДИ;
керуючий партнер Школи малого і середнього підприємництва.
10 років досвіду з брендами, серед його проектів: KLITSCHKO, UKRNAFTA, KONA, Фаворит Спорт, Crate Club, OBERIG jewelry, Hop Hey, BAZABET, Salutaris та інші. Реформатор в системі сучасної бізнес-освіти, розвитку малого та середнього підприємництва.
Громадська діяльність
-
Економіка
Ідея змін
Проект:
Національна мережа центрів розвитку малого та середнього підприємництва.
Проблематика:
Малому бізнесу важко розвиватися та рости: немає достатньої кількості знань, важко отримати інвестиції та кредити, не розвинена культура підприємництва. 63% підприємців вважають, що їм не потрібно навчатися.
При цьому, підприємці, що вже працюють, не знають як масштабувати свій бізнес. В Європі на малих і середніх підприємствах працює 68% зайнятого населення, і вони виробляють 58% ВВП. В Україні частка МСБ становить лише 9%
Результат: економіка країни не росте.
Місія:
Підвищити економічний рівень України через розвиток підприємництва. Реальні кейси випускників школи МСП показуют єфективність впливу навчання на розвиток підприємництва в регіонах.
Мета:
Створити в регіонах центри для місцевих підприємців, які вже мають свій бізнес або ідею для нього. Проводити школи для підприємців, надавати їм менторів для розвитку проектів.
Найкращі проекти потраплятимуть до всеукраїнського акселератора, де їм допоможуть знайти інвесторів або вибудувати систему краудфандингу.
Механіка:
Протягом року запустити 12 регіональних центрів розвитку підприємництва на базі мерій за підтримки місцевої влади. Ми виключаємо містамільйонники та йдемо у обласні центри, де у людей меньше можливостей.
За 5 років 12 регіональних центрів навчають більше 5000 підприємців.
В кожному центрі проводити школи підприємництва та регулярні тематичні консультації: юридичні, економічні, тощо.
На базі центрів розвивати спільноту місцевого бізнесу, створити екосистему для підтримки та пошуку партнерів.
Регіональні центри збирають Big Data про реальні запити підприємців, щоб впроваджувати дані в законопроекти.
В Києві створити всеукраїнський акселератор, до якого підприємці можуть подавати свої проекти. Там їм допоможуть знайти фінансову (адміністративну, управлінську) підтримку.
Підприємці з регіонів також будуть отримувати фінансування своїх проектів, для цього будуть залучатися місцеві інвестори. Пріоритети розвитку проектів: інновації, екологія, сільське господарство та виробництво.
Результат:
12 регіональних центрів, які будуть проводити 2 школи для підприємців на рік. Це 1000 освічених підприємців, які зможуть вплинути на 10 тис людей.
Кращі проекти в акселераторі отримають кошти для свого бізнесу. 50 кращих проектів в акселераторі отримають кошти для свого бізнесу.
Підприємець створює в середньому 30 робочих місць. Тож 1000 підприємців, це 30 000 нових робочих місць.