- Харківський економічний Університет
- Унівситет Іст Бей, Каліфорнія, США
Досвід роботи
- Більше 15 років прикладного досвіду в маркетингу, розвитку бізнесу та управлінні інноваціями в B2B і В2С міжнародних і локальних компаніях в Україні, Центральнії та Східнії Європі.
- Працював в компаніях Філіп Морріс, 3М, Крафт Фудз, Кедбері, Байєрсдорф, Кока-Кола.
- Керував ребрендинг великого універсального банку, брав участь в глобальному запуску інноваційного смартфону YOTAPHONE, керував підготовкою запуску бізнесу TASSIMO.
- Займався побудовою комплексних систем управління інноваціями, програмам внутрішньо корпоративного підприємництва для співробітників, впровадженням гнучких (AGILE) підходів в роботу корпорацій.
Громадська діяльність
Фасилітація хакатонів з децентралізації в Об'єднаних Територіальних Громадах.
Популярізація інноваційного розвитку, підприємництва та експериментаторства за допомогою публічних виступів.
Інша
Ідея змін
Проект:
Розвиток підприємницького потенціалу в Україні на рівні ОТГ, окремих населених пунктів, підприємств, компаній та організацій.
Проблема:
Україні бракує конкурентної переваги на світовій арені і вона далеко не є кращим місцем для життя.
Фундаментальних причин цьому - низький рівень суб’єктності України, як держави та її громадян, що проявляється у дефіциті лідерського, інноваційного та підприємницького потенціалу, а також низькому рівні залученості громадян як у економічній так і громадській активності.
Рішення:
Підтримка інноваційного розвитку, підприємництва та експериментаторства у Об’єднаних територіальних Громадах (ОТГ) та підприємств, що приватизуються через залучення працівників та громадян та освоєння ними передових технологій інноваційного розвитку у форматі прикладних проектів-експериментів.
Перший крок - проведення пілотної серії проектів-експериментів у п‘яти ОТГ з метою напрацювання та налагодження Програми.
Необхідні ресурси для залучення експертів (менторів, тренерів) та партнерів (стартапи, технологічні компанії та ін.), створення необхідної комунікаційної та колабораційної інфраструктури (ІТ системи), регулярних комунікацій з громадянами та їх залучення (події, зустрічі, соціальні медіа та ін.), фінансування безпосередньо створення прототипів та проведення експериментів.
Очікуваний результат:
Громадяни, що пройшли всі етапи пілоту Програми, розуміють важливість та необхідність постійних змін та вдосконалень, а також усвідомлюють, що саме вони можуть бути ефективними носіями (агентами) змін на краще у своєму та оточуючому житті. У Громаді спостерігається прогрес у вирішенні таких нагальних питань як:
залучення громадян у життя та розвиток Громади;
недостатня кваліфікація та володіння сучасними моделями соціально-економічного розвитку, інновацій та модернізації;
ідентифікація, розкриття, розвиток та утилізація саме локальних можливостей Громади;
посилення позицій Громади у переговорних процесах з зовнішніми інвесторами завдяки;
наявності у Громади експериментального підтвердження можливостей/потенціалу того чи іншого інвестиційного проекту.
Як результат, громадяни:
Мислять і діють як підприємці.
Розділяють призначення існування Громади і докладають зусилля для найкращої реалізації цього Призначення.
Постійно шукають і виявляють нові можливості для економічного і соціального розвитку Громади.
Оцінюють такі можливості та генерують гіпотези рішень.
Знаходять ресурси для створення прототипів рішень і проведення експериментів.
Проводять експерименти, роблять висновки, діляться ними з оточуючими, масштабують успішні рішення, або створюють нові гіпотези рішень з урахуванням зроблених висновків.
Залучають до співпраці інших громадян, офіційних лідерів громади, інвесторів, (включно зі співпрацею зі стартапами, винахідниками, організаціями, корпораціями та іншими підприємцями) поєднуючи зусилля навколо найбільших можливостей.
Отримують можливість участі у розподілі дивідендів від успішних ініціатив і впливають на прийняття рішень щодо подальшого спрямування прибутків отриманих на користь Громади.
Лідери громади діють як фасилітатори, наставники, інвестори та тренери, що забезпечують сприятливі умови для ініціатив громадян.
Прогноз впливу після повної реалізації:
Громадяни стають компетентними агентами змін у собі та оточуючому світі (здобувають суб’єктність).
Україна постійно самовдосконалюється та самоактуалізується, на всіх рівнях і постійно посилює свою конкурентоздатність на глобальній арені, та з кожним днем стає все кращим місцем для життя