Якісне правове регулювання трудових відносин, як основи гідного життя в Україні
Проблема:
Українське суспільство, як і будь-яке інше, поділяється, в основному, на дві великі групи – працівників і роботодавців. Тому ріст економіки, добробут держави, гідний рівень життя громадян напряму залежить від того, яким чином врегульовані відносини між працівниками і роботодавцями. Однак, саме ця сфера суспільного життя до сьогодні визначається ще радянським Кодексом законів про працю (1971р.).Через таке правове регулювання ми маємо величезний тіньовий ринок праці, незахищеність працівника перед роботодавцем і відтік молодих і перспективних працівників закордон. Візією проекту є держава, в якій людина може повноцінно реалізовувати своє право на працю, забезпечити гідний рівень життя для себе і своєї сім’ї та найпростішим чином і зі зрозумілими умовами залучати найманих працівників до своєї підприємницької діяльності.
Етапи проекту:
1. Комунікація із усіма зацікавленими сторонами, щодо змісту новел та доповнень до трудового законодавства (роботодавці, їх об’єднання, інноваційні підприємства, профспілкові організації та інші представники працівників, агентства праці та ейчари, науковці і профільні чиновники на регіональному та національному рівнях).
2. Проведення круглих столів, конференцій, обговорень щодо проблем реформування у трудовому законодавстві.
3. Формування робочої групи на базі науковців та активістів громадських організацій.
4. Збір пропозицій, доповнень та проектів норм до нового трудового кодексу.
5. Напрацювання та оформлення у вигляді законодавчих проектів змін та доповнень до проекту трудового кодексу, що зареєстрований у ВРУ.
6. Адвокаційна кампанія щодо включення напрацьованих пропозицій до проекту та ухвалення нового трудового кодексу України.
7. Медійний супровід усіх етапів реалізації проекту, що включає роз’яснення існуючих проблем регулювання трудових відносин, шляхів їх вирішення, пропонованих змін та популяризацію офіційних трудових відносин у суспільстві.