Український журналіст, громадський діяч. Координатор Громадської кампанії «За відповідальну владу». Директор Міжнародного фонду Івана Франка.
Освіта
1997р. — закінчив Київський інститут культури за спеціальністю «Народна художня творчість»
2003р. — закінчив Державну академію керівних кадрів культури та мистецтв і здобув кваліфікацію соціолог культури.
Кар'єра
1992—1993рр. — менеджер зі зв'язків з телерадіоорганізаціями Дирекції Всеукраїнського фестивалю «Червона рута»;
1995—1996рр. — редактор відділу газети «Теленеделя», старший редактор ТВО «Всесвітня служба радіомовлення України» в Національній радіокомпанії України;
З березня 1996р. — керівник відділу та управління Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;
З 2001р. — начальник організаційного відділу Національної ради;
З квітня 2005 р. по лютий 2010 року— заступник голови, перший заступник Голови Національної ради;
Є автором концепції переходу телерадіомовлення на цифрові стандарти, співавтором Плану розвитку телерадіоінформаційного простору України, низки державних програм. Автор численних статей з проблем цифрової нерівності. Під керівництвом І.Куруса було вперше запущено мережі цифрового телемовлення у Одеській області та у місті Києві. На півдні Одещини було апробовано розроблену ним модель забезпечення малозахищених верств населення перетворювачами цифрового телевізійного сигналу;
З грудня 2010 по червень 2012 року — керівник Національного проекту «Відкритий світ»;
Головний редактор тижневика «Каменярі» (м. Дрогобич);
Член Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі;
З червня 2015 року і до цього часу - директор Міжнародного фонду Івана Франка.
Політична і громадська діяльність
-
В 2012 і 2014 роках під час парламентських виборів кандидат в народні депутати України. за округом № 121 у місті Дрогобич.
-
З червня 2013 — координатор Громадської кампанії «За відповідальну владу».
-
Ініціатор і один із співавторів законопроекту «Про вотум недовіри посадовим особам», у разі прийняття якого Верховною Радою України громадяни матимуть можливість реагувати на свавілля та бездіяльність чиновників, суддів, депутатів, міських та сільських голів.
-
Під час Євромайдану був координатором Громадської ради Майдану. Делегат Всеукраїнських форумів Євромайданів. За його ініціативи на Одеському форумі Євромайданів делегати проголосували за звернення до депутатів Верховної Ради про висловлення недовіри Генеральному прокурору України.
-
Ініціатор створення на київському Євромайдані навчально-тренінгового проекту для громадських активістів «Майдан-Січ».
-
Ініціатор та співавтор законопроекту «Про право громадян ініціювати розгляд нормативних документів органами влади та місцевого самоврядування», який передбачає створення петицій на спеціальній веб сторінці та збір підписів під такими зверненнями. У разі підписання протягом 30 днів петиції 0,5 % громадян, що мають право голосу, вона обов'язкова для розгляду органами влади.
-
Автор та розробник «Позитивіської концепції влади», яка покликана змінити мотивації посадовців і змінити діючу систему влади. В основі концепції закладено принцип бонусного заохочення найвищих посадових осіб та депутатів, від яких залежить прийняття рішення.
-
З квітня 2015 — Голова правління Українського центру прямої демократії, який створений для впровадження в Україні елементів прямої демократії та розробки нових підходів — петиції, в комунікацію громадян, суспільства і державних органів задля розвитку громадянського суспільства, розвитку місцевого самоврядування та реалізації 5 статті Конституції України.
-
З червня 2015 року – директор Міжнародного фонду Івана Франка, який започаткував і проводить Міжнародну премію імені Івана Франка, всеукраїнський учнівський конкурс «Стежками Каменяра».