Директорка з маркетингу та розвитку «Українські системи кабельних трас», депутатка Краматорської міської ради VII скликання, громадська діячка.
Дві повні вищі освіти
1995 рік – Харківський державний університет за спеціальністю «Філолог, викладач української мови та літератури»;
2007 рік – з відзнакою Донецький державний університет управління за спеціальністю «Управління проектами».
Трудова діяльність
1987-1994 – працювала вихователькою у дитячому садку;
1994-1998 – працювала в друкованих і телевізійних ЗМІ: кореспонденткою, репортеркою, редакторкою;
1998-2004 – директорка представництва радіо «Європа Пюс» в Краматорську;
2004-2007 – директорка РА «Радіобюро»;
З 2007-го по теперішній час – ТОВ «Українські системи кабельних трас», директор з маркетингу та розвитку.
Громадська робота
Співзасновниця ГО «Жіночий клуб «ПАНІ» у 2002 році;
Членкиня ради «Клуба підприємців Краматорська» з 2011 року по теперішній час;
Членкиня Всеукраїнської жіночої організації «КУЖ «Жінки України» з 2014 року і цьогорічна Голова ради Клубу;
Засновниця ГО «SMARTA»;
Волонтерка армії.
За 15 років громадської діяльності ініціювала і реалізувала низку проектів у сфері освіти і просвітництва, гендерної рівності, охорони здоров’я, екології міста, патріотичного виховання, благодійних та інших.
Політична діяльність
З 2015 року по теперішній час депутатка Краматорської міської ради від партії «Солідарність» блока Петра Порошенка.
Соціальний захист
Медицина
Ідея змін
Мета
Створення регіонального Перинатального центру.
Мою ціль можна описати просто і зрозуміло для кожного. Я хочу, щоб в Україні народжувалося більше дітей. Щоб вони приходили в світ у комфортних умовах. Щоб у наших жінок була змога народжувати без страху за життя – своє і дитини. А якщо потрібно, найкраща медична допомога була поруч.
Я хочу того, що сьогодні практично відсутнє в моєму Краматорську.
Наше місто давно, і особливо гостро зараз, потребує створення Перинатального Центру регіонального значення.
Стара проблема
Потреба в сучасному центрі материнства і дитинства на території міста виникла не зараз. Єдина в Краматорську профільна медустанова зовні і зсередини у плачевному стані. Але що набагато гірше, тут нема реанімації ані породіль, ані новонароджених.
Відсутня рання діагностика. Через недостатню оснащеність і фінансування міський пологовий будинок не в змозі надавати адекватну медичну допомогу у випадках ускладнених пологів і патологій. Для неблагополучної, з точки зору екології, території такі випадки не рідкість.
Також, через відсутність елементів доступності та спеціалізованого обладнання (наприклад, оглядових крісел) ускладнене надання послуг жінкам з інвалідністю.
Нова ситуація
Раніше при необхідності краматорчанки зверталися за консультаціями, обстеженням і лікуванням до донецьких фахівців, виїжджали на пологи і реабілітацію. Сьогодні така можливість виключена.
Найближчі послуги медицини 3-го рівня за 200 км – в Харкові, а це вже інша область.
До того ж, військові дії змінили багато чого в нашому місті. І перш за все – чисельність населення за рахунок внутрішніх переселенців. Крім того, в Краматорськ, що виконує функції обласного центру, звертаються іногородні пацієнти з найближчих населених пунктів, із зони АТО і, так званої, «сірої» зони. Навантаження на єдиний міський пологовий будинок зросло в рази.
Таким чином, і потреба в сучасному перинатальному центрі зросла в рази!
Що ми вже зробили
Разом з активістками жіночого руху ми і раніше допомагали нашим медичним закладам. Зокрема, ремонтували палати, привертали увагу влади і громадськості до необхідності кардинальних змін;
З обрання депутаткою в 2015 році, разом з командою однодумців я просуваю ідею Центра всіма доступними способами. Звертаюся до адміністрацій міста і області, до колег-депутатів в Краматорській і Верховній радах, міжнародних організацій і спонсорів, ЗМІ та активної частини громади. І паралельно сприяю вирішенню окремих завдань;
Певні результати є. Пологовий будинок отримав першочергове обладнання на 18 мільйонів гривень, а також нові ліжка і матраци.
Але потрібно набагато більше
Капітальний ремонт будівлі і приміщень;
Оснащення, організація цілих нових відділень;
Збільшення персоналу і підвищення рівня його кваліфікації.
Міський бюджет не здатен впоратися з таким масштабним завданням.
Після років дискусії, в січні 2018-го місто погодилося передати заклад в обласне підпорядкування. А область висловила готовність фінансувати Центр, на створення якого потрібні 100 млн. грн.
Це надто велика задача, щоб розраховувати на появу Центра найближчим часом. Проте, й велика надія для нас.
Що я хочу і маю зробити зараз.
Моя місія в тому, щоби створення перинатального центру залишалося пріоритетним завданням, не сходило з порядку денного регіональної влади та суспільства.
Я вірю в силу телебачення, оскільки багато років працювала в медіа. Участь в проекті «Нові лідери» – це ще один спосіб голосно заявити про найактуальнішу потребу місцевих жінок.
І, можливо, зробити для них ще одну конкретну річ – послуги безкоштовної ультразвукової діагностики, адже зараз в місті це велика проблема.