Курус Ігор

Курус Ігор

Вік
48
Київська
Київ
Біографія

Український журналіст, громадський діяч. Координатор Громадської кампанії «За відповідальну владу». Директор Міжнародного фонду Івана Франка.

Освіта

1997р. — закінчив Київський інститут культури за спеціальністю «Народна художня творчість»

2003р. — закінчив Державну академію керівних кадрів культури та мистецтв і здобув кваліфікацію соціолог культури.

Кар'єра

1992—1993рр. — менеджер зі зв'язків з телерадіоорганізаціями Дирекції Всеукраїнського фестивалю «Червона рута»;

1995—1996рр. — редактор відділу газети «Теленеделя», старший редактор ТВО «Всесвітня служба радіомовлення України» в Національній радіокомпанії України;

З березня 1996р. — керівник відділу та управління  Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;

З 2001р. — начальник організаційного відділу Національної ради;

З квітня 2005 р. по лютий 2010 року— заступник голови, перший заступник Голови Національної ради;

Є автором концепції переходу телерадіомовлення на цифрові стандарти, співавтором Плану розвитку телерадіоінформаційного простору України, низки державних програм. Автор численних статей з проблем цифрової нерівності. Під керівництвом І.Куруса було вперше запущено мережі цифрового телемовлення у Одеській області та у місті Києві. На півдні Одещини було апробовано розроблену ним модель забезпечення малозахищених верств населення перетворювачами цифрового телевізійного сигналу;

З грудня 2010 по червень 2012 року — керівник Національного проекту «Відкритий світ»;

Головний редактор тижневика «Каменярі» (м. Дрогобич);

Член Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі;

З червня 2015 року і до цього часу - директор Міжнародного фонду Івана Франка.

Політична і громадська діяльність

  1. В 2012 і 2014 роках під час парламентських виборів кандидат в народні депутати України. за округом № 121 у місті Дрогобич.

  2. З червня 2013 — координатор Громадської кампанії «За відповідальну владу».

  3. Ініціатор і один із співавторів законопроекту «Про вотум недовіри посадовим особам», у разі прийняття якого Верховною Радою України громадяни матимуть можливість реагувати на свавілля та бездіяльність чиновників, суддів, депутатів, міських та сільських голів.

  4. Під час Євромайдану був координатором Громадської ради Майдану. Делегат Всеукраїнських форумів Євромайданів. За його ініціативи на Одеському форумі Євромайданів делегати проголосували за звернення до депутатів Верховної Ради про висловлення недовіри Генеральному прокурору України.

  5. Ініціатор створення на київському Євромайдані навчально-тренінгового проекту для громадських активістів «Майдан-Січ».

  6. Ініціатор та співавтор законопроекту «Про право громадян ініціювати розгляд нормативних документів органами влади та місцевого самоврядування», який передбачає створення петицій на спеціальній веб сторінці та збір підписів під такими зверненнями. У разі підписання протягом 30 днів петиції 0,5 % громадян, що мають право голосу, вона обов'язкова для розгляду органами влади.

  7. Автор та розробник «Позитивіської концепції влади», яка покликана змінити мотивації посадовців і змінити діючу систему влади. В основі концепції закладено принцип бонусного заохочення найвищих посадових осіб та депутатів, від яких залежить прийняття рішення.

  8. З квітня 2015 — Голова правління Українського центру прямої демократії, який створений для впровадження в Україні елементів прямої демократії та розробки нових підходів — петиції, в комунікацію громадян, суспільства і державних органів задля розвитку громадянського суспільства, розвитку місцевого самоврядування та реалізації 5 статті Конституції України.

  9. З червня 2015 року – директор Міжнародного фонду Івана Франка, який започаткував і проводить Міжнародну премію імені Івана Франка, всеукраїнський учнівський конкурс «Стежками Каменяра».

Державне управління
Ідея змін

Змінити систему влади через запровадження механізмів підзвітності посадовців виборцям. Пряма демократія. 
 
Мета

Відновити довіру громадян до влади через створення висококваліфікованого, ефективного, доступного і зрозумілого державного управління, спрямованого на розвиток країни і ріст благополуччя громадян.

Проблема 

Діюче законодавче кадрове забезпечення органів державної влади і органів самоврядування є основним джерелом корупції в Україні! «Кадры решают все»- колись сказав Сталін! «Кадры могут все!» - повторили сучасні можновладці і створили систему, коли на нижніх ешелонах влади перебувають низькооплачувані, озлоблені і некомпетентні чиновники.

А на вершині влади - високооплачувані і залежні від правлячої еліти родичі, партнери та пристосуванці! Їх призначає і контролює правляча політична еліта і вони їм служать!!! Це симбіоз радянської некомпетентності і кругової поруки та сучасної партійно-олігархічної системи безвідповідальності.

Державну службу вихолостили від фахівців, а чиновники перетворилася у консультантів бізнес –структур, для яких важливим є забезпечення розвитку приватного бізнесу, а не Держави.  І хоча Україна за Конституцією називається демократичною країною, та насправді, суверен є повністю безправний.

Політики, під демократичними гаслами, позбавили нас інструментів впливу на владу у міжвиборчий період. Про народ правляча політична еліта згадує лише перед виборами і ......тут же забуває, бо виборець заважає .....спочатку ділити посади (кадрова корупція). А потім гроші (економічна корупція).

Вирішення проблеми 

Шляхом змін у законодавстві (законопроекти розроблено):

1.    створити умови, коли б в органи влади, місцевого самоврядування, органи правопорядку та судочинства прийшли висококваліфіковані, ефективні та компетентні фахівці;

2.    створити сталі умови зацікавленості посадовців у соціально-економічному розвитку територій та росту благополуччя громадян через систему фінансового заохочення (позитивістська концепція влади);

3.    створити ефективні інструменти відповідальності посадовців перед виборцями шляхом відкликання з посад через вотум недовіри посадових осіб (пряма демократія).

Очікуваний результат

1.    Чиновники будуть відповідальні перед громадянами, працюватимуть на громаду і Державу, а не на свого керівника і себе.

2.    Держава і органи самоврядування будуть забезпечені висококваліфікованими і мотивованими  виконавцями, а не ставлениками олігархів та пристосуванцями. 

3.    Висококваліфіковані кадри розроблять і впроваджуватимуть реальну і ефективну соціально-економічну програму розвитку країни і населених пунктів, а не вигадуватимуть реформи за ради реформ.

4.    Статки можновладців зростатимуть в залежності від зростання бюджетів і добробуту громадян, а не за рахунок хабарів і розкрадання бюджетних коштів.   
 

Кобзар Сергей Александрович

ср, 05/09/2018 - 19:13

Чиновники только органам могут отчитаться. Но никак не народу.

Курус Ігор Федорович

ср, 05/09/2018 - 19:54

Це сьогодні так! А у випадку зміни системи влади, має бути як в Швейцаріі, Скандінавіі та США. Там посадовці підзвітні виборцям, а не начальникам. І там не має бунтів, а краіни мають сталий розвиток!

Степан

У відповідь до від

пн, 12/16/2019 - 18:39

Ваше імя і фото використовують шахраї на своїх сайтах і доко вони не покарані я не повірю що ви з ними не в долях.

Мірчук Василь Петрович

чт, 05/10/2018 - 22:07

Давно пора змінити систему

Олександр Сергійович Сєвріков

пт, 05/11/2018 - 19:52

Доброго дня шанований КУРУС ІГОР, чи зможете взяти участь у дебатах по вашій програмі, презентувати її людям у онлайн трансляції через Hungaut (стандартну програму від google+)?
Пропоную розповсюдження ваших ідей у рамках агітації через сучасні можливості соц.сітей та ip телефонії. Пропоную допомогу у тому у чому я розбираюся, адже ви не шкодуєте свого часу заради нас всіх.

Тодоров Василь Іванович

сб, 05/12/2018 - 21:37

Вітаю, друзі! Цей проект гарна нагода познайомитись багатьом активним громадянам України. Вперше в одному місці можна побачити і почути молодих лідерів. Але набагато більше ми зможемо зробити об'єднавшись і володіючи правильними знаннями і світоглядом,
Запрошую всіх на портал світоглядних новин "Народний оглядач", де вже багато років систематизуються і аналізуються прогресивні знання, які допоможуть змінити наше життя на краще. На порталі AR25.ORG кожен знайде цікаві статті, відео, практичні настанови для оновлення себе і свого оточення; кожен зможе знайти друзів і однодумців, з ким легко будувати нову Україну. Хай буде!
https://www.ar25.org/article/centr-startap-kultury-gartlend-i-yogo-pred…

Шатній Олександр Вікторович

пн, 05/14/2018 - 23:52

Шановні лідери!
Для підкріплення спільних лідерських позицій пропонуємо об'єднання на базі Української Гільдії Активістів https://www.facebook.com/guild.org/ - незалежного об’єднання активних та суспільно свідомих громадян України, які прагнуть жити у чесній, стабільній, істинно європейській державі і які готові вже сьогодні її будувати своїми діями. Гільдія вже налічує більше 20 організацій і продовжує зростати. Сайт http://guild.org.ua/
З повагою, лідер Олександр Шатній

Тіщенко Олександр Олександрович

чт, 05/17/2018 - 11:53

Привіт побратим, колега та учасник проекту. Запрошую тебе ознайомитись зі мною та моєю програмною метою.
Якщо в тебе є готовий план дій, але тобі не вистачає фінансування для його реалізації, то розміщуй усе у створеному мною сервісі ...Я Спонсор!, а я потурбуюся, що до буду надійшли твої Спонсори, меценати, грантодавці та/або інвестори

посилання на мою анкету
https://novilidery.com/lider/tisenko-oleksandr

посилання на мій Facebook
https://www.facebook.com/proproductionkievua

посилання на сервіс ...Я Спонсор!
http://smartresponsor.com/

З Повагою,
Олександр Тіщенко

без палких гасел та обіцянок

Максименко Вікторія Вікторівна

чт, 05/17/2018 - 22:43

А я верю Курусу. Это, возможно единственный законный путь спасения нашей Украины! Надо поддержать этото проект!!!!!!

Заїка Наталія Олександрівна

чт, 05/17/2018 - 23:27

подобається. Мрію про пряму демократію давно. Пани набридли - напівосвідчені, корумповані куми - хочу мати змогу зняти з шиї цих спиногризів. Бажаю успіху!

Заїка Наталія Олександрівна

пт, 05/18/2018 - 08:24

Дуже прошу відповісти - яким чином Ви будете впроваджувати зміни?

Курус Ігор Федорович

У відповідь до від

вт, 05/22/2018 - 12:22

Дякую Вам за запитання і вибачте за затримку з відповіддю!
Якщо коротко, то я пропоную запровадити 3 нових механізми, які утворюють єдиний комплекс рішень по докорінній зміні системи влади:
1. можливість громадян відкликати посадовців. Є розроблений законопроект «Про вотум недовіри посадовій особі»;
2- змінити систему оплати праці посадовців, де їхні доходи залежатимуть від збільшення наповнення казни (місцевої чи державної). Є розроблений концепт «Позитивісткька концепція влади»;
3 - залучення до управління у державний громадський сектор кваліфікованих фахівців, а не пройдисвітів! Третя складова є похідною від двох перших! Також тут пропонується дати можливість громадянам ініційованим нормативні акти . Є розроблений законопроект «Про право громадян ініціювати нормативні акти органів державної влади і місцевого самоврядування»

Самсоненко Вадим Федосійович

пн, 05/21/2018 - 11:30

Дуже правильна ідея. Давно пора було впровадити такі механізми в українські реаліі. Підтримую цю ідею

Олег Павлишин

пн, 05/21/2018 - 12:34

+1. Підтримую!

Кугівчак Оксана Михайлівна

пн, 05/21/2018 - 17:54

Чиновник, який призначений на посаду по вертикалі влади і отримує заробітну платню з податків, які сплачує громада, повинен служити на її благо. Якщо ж посадовець починає переступати межу закону, як це доволі часто відбувається, чи діє всупереч законодавства - громада має право його звільнити. Тому ініціатива пана Куруса дуже доречна у нас час. Це треба було впроваджувати ще років з 10 тому. Підтримую і Вам усім раджу!

Кириченко Михайло Михайлович

вт, 05/22/2018 - 15:02

Ми, українці, спроможні на своє «українське диво»! Ми можемо, ми здатні! Нам потрібно тільки захотіти... ПІДТРИМУЮ

Білик Микола

чт, 05/24/2018 - 10:54

Пане Курус, Вам треба презентувати свої законодавчі ініціативи для громадськості, вони знайдуть 100% підтримку і допоможуть громадянам більш детальніше дізнатися про таку гарну ініціативу. Звісно, що потрібно буде ще й звернутися до суб’єктів законодавчої ініціативи з проханням внести на розгляд парламенту цей проект.

Сиірнов Анатолій Петрович

пт, 05/25/2018 - 18:06

Вам не потрібно "плутати"чиновників ,призначених на посади , і місцеве самоврядування. На сьогодні сільський голова підзвітний громаді і може бути усунений від посади його ж виборцями (депутатським голосуванням 2/3).

Курус Ігор Федорович

У відповідь до від

пт, 05/25/2018 - 22:59

Пане Смірнов, то кому підзвітний голова виборцям, себто громадянам, чи депутатам, які можуть 2/3 голосами відкликати голову сільради???? Ви відчуваєте різницю????

Кожевникова Ольга Дмитрівна

ср, 05/30/2018 - 09:55

Доброго дня, однозначно за Вас! Бажаю успіхів!!!

Неволив Василь Васильович

ср, 05/30/2018 - 10:18

+1. Підтримую. Дякую Вам пане Курус за вашу роботу...

Неволив Василь Васильович

ср, 05/30/2018 - 10:18

+1. Підтримую. Дякую Вам пане Курус за вашу роботу...

Вій Олександр

ср, 05/30/2018 - 13:30

Мені пощастило бути з вами знайомим особисто!!! Ви хороша Людина і ваші ідеї завжди цікаві, а головне реалістичні і потрібні. Я за Вас!

Багрій Лідія Славівна

ср, 05/30/2018 - 15:12

Крута ідея +1, читала Вашу "Позитивістську концепцію влади", було б дуже добре таке запровадити у нашій державі, може тоді і громадянам життя було

Якщо хочеш поставити запитання Лідеру   зареєструйся   увійди

Громадська наглядова рада