Спеціальність: Оператор ПК, секретар.
Навчаюся в МАУП на юридичному факультеті.
Приватний підприємець у 2016-2017 роках.
Громадська діяльність розпочалась вимушено, через необхідність вирішувати власну проблему житла. Моя сімя переселенці з міста Макіївка, та не дивлячись на наявність Закону України "Про права та свободи ВПО" ст.17, ми й досі не змогли скористатися своїм правом.
У 2016 році розуміючи, що один в полі не воїн, проблема глобальна, не лише для переселенців, я почала шукати однодумців. У 2017 було створено ГО "Мій.Дім.Юа", саме тоді були підписані зміни до ЗУ "Про вплив світової фінасової кризи на розвиток будівельної галузі", що дозволяляє таким, як моя родина скористатися пільговою іпотекою у 7%, або компенсацією від держави 50% від вартості житла (програма Доступне житло).
Але Кабінет Міністрів України довгий час не міг опрацювати механізм дії, що змусило нас підти на досить равдикальні дії. У вересні 2017-го ми преїхали жити під стіни Кабінету Міністрів України, відмовившись від їжі. Зміни було прийнято за 4 дні, та вже в кінці 2017-го року програма "Доступне житло" почала працювати.
На жаль коли нам повідомляли про прийняття змін, нас не повідомили, що прийнято лише один механізм, а саме - компенсація 50%. У 2018 році пргораму "Доступне житло" Міністерство регіонального розвитку заморожує, визнаючи її корупційною (що досить дивно, адже саме ними було прописано механізм дії програми), і ми знову вимушені вдатися до переговорного процесу скорішого запуску програми та розробки механізму дії іпотеки 7%.
Програма Доступного житла працює і сьогодні, але без іпотеки та із мізерним фінансуванням. Розуміючи, що у 2018 році всі наші дії ігноруються можновладцями ми робимо інфографіку до річниці МТОТ про бездію даного міністерства та розповсюджуємо інформацію у ЗМІ, ВРУ та у Кабінеті Міністрів України з надією, що привернувши увагу до профільного міністерства, змусимо їх виконувати свою роботу ефективніше.
Але, на жаль, замість працювати МТОТ обирає шлях судового вирішення питання та намагається довести, що наша критика - наклеп. У 2018 році розуміючи, що більшого від держави чекати немає сенсу ми звертаємось до Державного фонду сприяння молодіжного житлового будівництва (державна структура, виконавець усіх житлових програм в Україні за бюджетні та не бюджетні кошти) з проханням розробити програму іпотеки з ширшими можливостями та меншими обмеженнями.
Беручи на себе пошук фінансування даної програми, тоді для акумуляції коштів було створено Бюджетний Фонд "До-До". Зараз Громадський проект "Іпотека під 5%" вже розпочав збір коштів та приєднує людей до проекту. Працюємо над створенням презентаційного ролику та над проведенням прес-конференції щодо запуску проекту.
Також працюємо над створенням наглядової ради та вже долучили у розпорядники другим підписом Професора Козловського. Наразі найголовнішим завданням є розповсюдження інформації про проект, саме тому ми надсилаємо цю заявку.
Я досить часто кажу МИ, тому що поруч гарна корманда, яка вже 2 роки працює над зрушенням проблеми житла, працює за ідею. Я також була вимушена покинути роботу, щоб повноцінно займатися цією діяльністю.
За весь цей час ми не отримуємо заробітку, тому що віримо, що зможемо змінити країну та дати можливість нашим дітям бути не лише патріотами, а щиро пишатися тим, що вони українці. Аби діти не мріяли про кращу долю закордоном, а знали, що краще ніж в Україні бути не може.
Посилання на сторінки проектів:
https://www.facebook.com/my.home.ua/
https://www.facebook.com/cf.do.do/