![1](/sites/default/files/2018-06/IMG_0124.jpg)
Новий Лідер Ірина Ярмоленко з Конференції Рівності: Виклик для майбутнього - це чутливі міста з якістю життя для всіх
Недостатньо керувати красивим і привабливим містом для туризму. Виклик для майбутнього - це чутливе місто з якістю життя для всіх. Недаремно і Юлія Тимошенко на своїх бордах пише про рівні можливості для кожного.
А ми вже до бордів підготували та подали проект рішення в Житомирській міській раді про підтримку Хартії рівності (натхненні Світланою Ходаковою з Вінниці), яка в цілому і передбачає аналіз та скан наших програм розвитку освіти, транспорту, культури, інфраструктури через гендерний компонент. І 26 червня на сесії Житомирської міської ради прогресивні депутати нашого міста підтримають його, а чиновники візьмуться реалізувати складні кроки її реалізації.
І хто знає, можливо, незабаром за проект проголосують й інші міста, а на наступній конференції ми вже усій Європі презентуватимемо свої найкращі практичні кроки у питаннях рівності.
Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) об'єднала представників та лідерів близько 50ти країн. На початку черіня в Більбао в Іспанії відбулася Конференція рівності, різноманіття та інклюзивності.
Я як стейкхолдер в питаннях рівних можливостей для усіх та учасник проекту «Нові лідери» з однойменною назвою своєї програмної мети щодо рівності, усіляко намагалася потрапити на даних захід та дізнатися про найкращі практики реалізації європейськими містами.
![іам](/sites/default/files/inline-images/IMG_0126%20%282%29.jpg)
Заручившись підтримкою Житомирського міського голови Сергія Сухомлина та Асоціації міст України, вдалося взяти участь в трьохденних дискусіях там.
З висновків та досягнень. Усі провідні експерти Європи щодо даної теми погоджуються, що найкраща реалізація рівних прав та можливостей втілюватиметься лише через просвітницьку та навчальну діяльність. З чим і не посперечаєшся, адже свою результативність інформація показує в динаміці з часів, коли, наприклад, жінки не мали права участі у виборах. За сто років практично у всіх країнах світу це змінено. Вже 26 червня в Житомирі в таборі «Супутник» буде проведено два тренінги для дітей та підлітків.
Рівні можливості потрібно реалізовувати у сфері державних послуг, регіональної політики, транспорту, навколишнього середовища, управлінні. І, наприклад, для мене був дуже цінний виступ Еви Кайл з Австрії, відповідальної за плани віденської рівності, а зокрема за стратегію "Спритне місто". Ця стратегія в собі нагадую стратегію «Смарт Сіті»(розумного міста) .
Вже можна зустрічатися з будівельними компаніями, які так активно забудовують українські міста і спілкуватися про розвиток інфраструктури біля житлових комплексів відповідно даної розумної трендової технології.
Але повернемося до Відня. Там вже у 1991 році провели перше гендерне дослідження. Мова йде про освітленість вулиць, зручність тротуарів, міського транспорту, парків, скверів та інше, що і лягло в основу проекту. Тепер у них максимально безпечні території, немає темних закутків. В цілому у Відні працює 220 000 громадських житлових об'єктів, 68% від загальної кількості, що дозволило йому інтегрувати ці "соціальні успіхи" у більшість будинків.
"Кожна людина в місті має свої потреби: давайте послухаємо їх і допоможемо їм інтегруватися в наше повсякденне життя", - сказала вона.
Лінда Густафсон розповіла про громадський автобус шведського міста Умео. Його мета - не перевозити пасажирів до точного місця, а показати «інклюзивні ландшафти» на цьому шляху. А саме створення безпечних місць для жінок, дітей, молоді з безперервним світлом, усунення темних кутів та амплітуди головної дороги. Таким чином було перероблено за останні роки 22 «чорні плями» в місті в парках, школах, спортивних майданчиках.
Сибел Уяр, меркиня з Турції з міста Урла, також показала свої роботи в підходах щодо реалізації громадських просторів рівності в її місті. І з фотозвітів, я відчула, що наші міста такі, як Вінниця, Житомир, Луцьк, Ірпінь вже навіть випереджають у даних вирішеннях міста цієї країни, що також вселило позитив у правильність нашого напрямку. Але він має бути щоденний і з більшим залученням і молоді, і підлітків, і старших поколінь, які досі думають, що ми говоримо про теорії. На фото найкращі практики рівності в місті Більбао(Іспанія) та робота в даному напрямку з малими та дорослими в Україні.
![і](/sites/default/files/inline-images/IMG_0304.jpg)