Гергелюк

Новий лідер Володимир Гергелюк став учасником зустрічі YES

21 вересня

Володимир Гергелюк, учасник проекту «Нові лідери», керівник ГО «НАШ ЗАХІД» взяв участь у 15-й Щорічній Зустрічі YES! (Ялтинської Європейської Стратегії), яка проходила 13-15 вересня в Мистецькому Арсеналі у Києві. Понад 600 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів із 28 країн відвідали конференцію, щоб обговорити найактуальніші проблеми та перспективи України та світу.

Основні питання: майбутні загрози суспільству, економіці та політиці; які глобальні виклики чекають на нас; відносини Сполучених Штатів, ЄС, НАТО, Російської Федерації; як захистити демократію від маніпуляцій із зовні та як протидіяти дезінформації. Особлива увага була приділена викликам, із якими зараз стикається Україна на шляху свого розвитку в світлі майбутніх президентських та парламентських виборів.

інфо

Зустріч проходила в форматі різноманітних тематичних панелей, де доповідачами були провідні українські та світові лідери думок, які висловили своє бачення нинішніх і майбутніх процесів у всіх сферах життя суспільства: Кондоліза Райс, Майкл Макфол, Джаред Коен, Курт Волкер, Андерс Фог Расмуссен, Мануель Вальс, Тоні Блер, Карл Більдт, Пет Кокс, Білл Макглашан, Александр Кваснєвський, Річард Хаасс, Білл Форд, Алехандро Альварґонзалес, Валдіс Домбровскіс, Боно, Петро Порошенко, Святослав Вакарчук тощо.

На своїй ФБ сторінці Гергелюк відзначив, що участь на YES вже принесла перші позитивні результати. «Зокрема, заручився підтримкою міністра культури України пана Євгена Нищука щодо проекту парку середньовічної культури «Галицький замок». Пан міністр висловив повне сприяння проекту. Також від імені оргкомітету фесту запросив пана Євгена на наступний рік відвідати «Галицьке лицарство». Парку середньовічної культури у м. Галичі бути!

інфо

Мав цікаву розмову з Георгієм Вашадзе, який долучений до формування Антикорупційного суду. Пан Георгій запевнив мене, що новостворений антикорупційний орган запрацює вже наступного року. Грузинський реформатор зазначив, що вплив та моніторинг міжнародних експертів дуже вагомий в частині прозорості відбору кандидатів до АСУ і ці люди виноситимуть реальні вироки».

Гергелюк на панелі щодо євроінтеграції звернувся до віце-прем‘єр-міністра України з питань євроінтеграції пані Климпуш-Цинцадзе по проблемі відновлення українськими громадянами, які знаходяться за кордоном, втрачених документів.

інфо

«Був конкретний випадок з Ярославом Сергенюком з Івано-Франківська, коли він повертаючись зі своєю сім’єю з відпустки, втратив документи у Польщі. Польська поліція за 30хв. надала довідку для пересуванням ЄС, а українське консульство повідомило, що тимчасові документи видадуть через 3 дні, бо немає бланків, та і вартість такого відновлення досить висока. Тільки після цього можна потрапити до України. Цей випадок отримав дуже великий резонанс, тому що з такими ситуаціями стикаються багато наших співгромадян. Пані Іванна Климпуш-Цинцадзе пообіцяла вивчити цю проблему та дати свої механізми щодо її вирішення», - заявив активіст.

Однією з найцікавіших для наших громадян була зустріч з українським співаком Святославом Вакарчуком. Основними тезами його доповіді були: «Ключі до вирішення наших проблем заходяться в Україні і тут головне внутрішня корупція». А виступ Вакарчук завершив словами «Все тільки починається!»

інфо

Також в рамках конференції учасники проекту «Нові лідери» зустрілися з президентом Польщі (1995-2005р) Олександром Кваснєвським. За ранковим сніданком вони обговорили польсько-українські відносини. Пан Олександр ствердив, що він є другом України та стоятиме на цій позиції і завжди необхідне взаєморозуміння з обох сторін. Володимир Гергелюк спитав у пана Кваснєвського: за рахунок чого живуть польські місцеві громади. Кваснєвський зауважив, що крім місцевих податків, програми Євросоюзу щодо розвитку місцевих громад мають розмір 3-4 мільярди євро. Також активіст запросив пана Кваснєвського на фест «Галицьке лицарство» та виявив сподівання, що польські лицарі приймуть участь в наступному році в нашому турнірі у Галичі. Тож брендована футболка фесту їде у Польщу до колекції польського президента.

Під час розмови з американським дипломатом Майклом Макфолом Гергелюк запитав, як контролюються кошти, які американська сторона виділяє українському уряду. Відповідь була коротка та влучна - якомога більша прозорість витрачання коштів!

Гергелюк зазначив: «Величезна подяка оргкомітету проекту «Нові лідери» за надану можливість побувати на YES та отриманий досвід від спілкування з українськими та міжнародними лідерами. Дискусії, які відбувалися на YES дають розуміння ситуації в нашій державі та світових глобальних проблем в цілому!»

Інші новини

Громадська наглядова рада