кки

Проект Тараса Шкітера зацікавив Київраду

7 серпня

Учасник телепроекту «Нові лідери» Тарас Шкітер разом з представниками Громадянського Руху «СВІДОМІ» презентували проект «Захист інтересів виборців в округах без депутатів» у Київській міській раді.

Під час круглого столу, який відбувся 2 серпня, лучани розповіли, що проект, ініційований депутатом Луцької міськради Андрієм Покровським, націлений на вирішення проблеми належного представництва та захисту інтересів громадян у місцевих радах України.

Автор проекту Тарас Шкітер окреслив кількість округів без депутатів у Луцьку та на Волині. Також навів статистичні дані по кількох інших містах, адже, як виявилося, ця проблема є глобальною для усієї України.

«Як показали наші дослідження, на округах «без депутатів» ремонтують втричі менше прибудинкових територій та встановлюють вчетверо менше спортивних майданчиків. Саме тому в рамках Громадянського Руху «СВІДОМІ» було прийнято рішення про запуск проекту під назвою «Округи без депутатів», – зауважив Тарас Шкітер.

Окрім того, юрист Валентин Хаймик додав, що нині команда Громадянського Руху «СВІДОМІ» працює над ознайомленням мешканців Луцька із механізмом залучення коштів на округи «без депутатів». Як повідомлялося раніше у ЗМІ, рішенням Луцької міської ради на «осиротілі» округи у 2018 році було виділено 2,4 млн грн.

Протягом зустрічі співзасновник ГР «СВІДОМІ» Тарас Шкітер зазначив, що одним з етапів реалізації проекту є обмін досвідом між представниками органів місцевого самоврядування України. Зокрема, ГР «СВІДОМІ» готові ділитися своїми напрацюваннями та розповісти про результати вирішення цієї проблеми у Луцьку.

Волинський політолог Михайло Наход додав, що повністю вирішити проблему округів без депутатів можна лише зі зміною виборчої системи, тому останній етап проекту і є спрямованим на внесення пропозицій щодо вдосконалення виборчого законодавства.

«Розроблений нашою командою проект зацікавив столичну владу. І, на мій погляд, це яскрава ознака того, що він важливий та актуальний і його реалізація необхідна в умовах сучасності. Що і підтвердили представники управління з питань децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків Київради Юрій Павлов та Ольга Журова. Вони виявили бажання ознайомитися із проектом рішенням засновника Громадянського Руху "CВІДОМІ" Андрія Покровського, яке вже сприяє вирішенню цієї проблеми в Луцьку.

А також поділилися столичним досвідом у розв’язанні питання округів, що опинилися без представництва», - написав Тарас Шкітер на своїй сторінці у Facebook.

Обидві сторони зустрічі задоволені результатом обговорення та рішуче налаштовані на подальшу співпрацю.

Інші новини

Громадська наглядова рада