Доктор педагогічних наук, кандидат філологічних наук, доцент, професор, директор Вінницького інституту та коледжу, проректор з наукової та міжнародної діяльності Університету «Україна», депутатка Вінницької міської ради, громадська діячка.
МЕТУ мого проекту можна описати просто і зрозуміло.
Я хочу, щоб в Україні була ефективна економіка. Хочу, щоб були відсутні соціальні проблеми та величезний розрив між багатими та бідними. Хочу, щоб усі українці мали достойну роботу і зарплату, якої б вистачало до гідне життя. Хочу, щоб панувало верховенство закону. Хочу, щоб було знищено всеосяжну корупцію. І цього хочуть усі українці.
Було би смішно думати, що чийсь проект може вирішити всі ці проблеми. Але, що я можу сказати упевнено, ці проблеми ніколи не будуть вирішені, якщо не залучити до їхнього вирішення усе суспільство. А сьогодні майже половина суспільства (жінки – 54% населення України, а представлені у владі лише на рівні 12%) виключені з процесу прийняття рішень. І мій проект спрямований на те, щоб змінити цю ситуацію.
ФОРМУЛЮВАННЯ ПРОБЛЕМИ
Для становлення української демократії та успіху країни в цілому важливо долучати не лише чоловіків, а й жінок. Українське суспільство, і як наслідок - український уряд наполегливо недооцінює гендерну рівність або програми, спрямовані на роль жінки в управлінні, економіці або у справі миру та безпеки. В той час як досвід успішних країн прямо свідчить про взаємозалежність залученості жінок до процесів прийняття рішень у державі та успіху держави. Однією з причин ситуації «гендерної нерівності» у політиці є пасивність самих жінок. Причин багато, але однією з основних експерти вважають наявні стереотипи у суспільстві.
ЩО МОЖНА І ПОТРІБНО РОБИТИ?
Питання формування цінностей у суспільстві, питання створення суспільства рівних можливостей, питання зміни стереотипів – це стратегічні питання, які не можна вирішити одразу. І це потрібно розуміти. Але рано чи пізно ми мусимо починати вирішувати ці питання. Якщо ми, звісно, хочемо жити в успішній країні.
Мій проект спрямований на жінок – діючих депутаток органів місцевого самоврядування, бізнес-леді, активісток, жінок, які прагнуть змін в країні, але не завжди знають, як зробити ці зміни, як впливати на процеси.
Основна мета - знівелювати бар’єри для просування жінок в політику.
Основне завдання – об’єднати та підтримати жінок у їхньому бажанні балотуватися на виборах через інформування жінок про основні можливості для розвитку, обговорення поточних проблем, навчання та надання конкретних рішень для сприяння ефективним моделям успішного лідерства жінок у державному, політичному та бізнес-секторі. Це реальні завдання, які можна виконати через програму наставництва, менторства.
Основні методи: кооперація, забезпечення соціального діалогу та об'єднання влади, місцевого самоврядування та організації громадянського суспільства.
ЩО МИ ВЖЕ ЗРОБИЛИ
У березні 2017 року близько 60 депутаток з усіх куточків України з абсолютно різних політичних сил об’єднали свої зусилля і створили всеукраїнську громадську організацію «Українська жіноча демократична мережа». За трохи більше ніж рік нам вдалося долучити ще 200 жінок, 80% з яких є депутатками місцевих органів самоврядування.
Періодично ми проводимо зустрічі, обмінюємось успішним досвідом вирішення дуже конкретних місцевих проблем. Вчимося упроваджувати успішні кейси у своїх громадах. Адже депутатство хоч і є громадською роботою, але потребує дуже фахового та відповідального підходу. І наші членкині жінки-депутатки це розуміють дуже добре.
АЛЕ ПОТРІБНО НАБАГАТО БІЛЬШЕ
Важливо розширювати мережу активних жінок, які хочуть бути агентами змін в Україні. Важливо створити можливості, за яких ми би могли охопити для проведення тренінгів і заходів все більшу кількість жінок-політиків — як діючих та і майбутніх.
Для цього у рамках проекту в червні 2018 року буде створено простір для координування, ресурсний центр Національної платформи політичної освіти жінок. Це допоможе забезпечити ширше залучення жінок, популяризувати тему гендерної рівності та вплинути на зміну стереотипів суспільства. Це буде здійснюватись, зокрема, і через розміщення та забезпечення доступу до інформації про різноманітні заходи з гендерної тематики, конференції, семінари, тренінги, проведення тренінгів не лише в приміщенні, а й в режимі он-лайн. Через низку тренінгових програм, програми наставництва будемо реалізовувати основну мету та завдання проекту. Також важливо популяризувати українську жінку через розміщення історій успіху українок.
Розпочнемо з відомих історичних фігур, але й також важливо збирати та популяризувати історії успіху сучасних українок. Значну роль у цьому, звісно, грають засоби масової комунікації. Тому участь у проекті «Нові лідери» – це ще один шанс пришвидшити створення сильного жіночого руху в Україні для прискорення змін в державі.