Економіка - це найважливіша складова будь-якої держави. Нові лідери: Євгенія Беспалова-Малих, Максим Несміянов, Валерія Іонан, Олеся Василець, Олексій Мовчан, Ян Островський, Володимир Шматько та Владислав Ноздрачов теж не відстають від знань у економічній сфері та пропонують ідеї для її розвитку.
Євгенія пропонує проект на тему "Знищення бюджетних «чорних дір» у малоефективних державних установах".
— По всій Україні існують десятки різноманітних інститутів, які отримують мільйони з державного бюджету та не приносять користі суспільству. Однією з таких «дір» є Київський інститут Кібернетики ім.Глушкова,— говорить Євгенія.
Новий лідер пропонує реорганізувати Київський інститут Кібернетики імені Глушкова, а згодом маштабувати "Кіберхаб" на кожен закритий чи реорганізований інститут країни.
Для цього дівчина виділила кілька кроків на реалізацію задуманого:
- Формування робочої групи з провідними українськими IT спеціалісти та маркетологи;
- Перевірка та поширення наукових розробок на всю індустрію;
- Формування пакету пріоритетних розробок;
- Формування позитивного іміджу нового "Кіберхабу".
- Перетворення Київського інституту Кібернетики ім.Глушкова на сучасний інформаційний центр.
Євгенія впевнена, що такі кроки допоможуть підняти економіку в країні та дати поштов на осучаснення та прогресивність усіх сферах людської діяльності.
Читайте: Максим Несміянов - головний біль несумлінних продавців
Якісні товари та можливість захистити свої права — це один із пріоритетів Євросоюзу.
Хлопець розповідає, що у нашій країні людей постійно обманюють, тому хоче навчити українців відстоювати свої права від недобросовісних працівників.
— Нас як споживачів обманюють на мільйони гривень щодня! Наприклад, підняття тарифу мобільного оператора на 40-70% та фактична заборона відключитись від центрального опалення (з 1 травня 2019),— розповів Максим.
Мета лідера — шляхом інформаційних кампаній навчити українців захищати свої споживчі права. А також, змусити органи влади відповідальніше контролювати дотримання цих прав. А це, в свою чергу, підніме довіру та якість до наданих послу та навіть економіку України.
— У нашій країні таке поняття як “права споживачів” просто не існує. Якщо ви подивитесь, що відбувається на прилавках, що насправді вам продають, якої якості техніка, то складеться думка, що ви - не громадянин, а якийсь матеріал, що не потрібен цій країні,— прокоментував лідер.
Читайте: Інфраструктура для малого та середнього бізнесу: проект Валерії Іонан
Для того, щоб підвищити економіку країни, потрібно не забувати про малий та середній бізнес і допомагати йому розвиватись. Для цього Валерія пропонує створити Національну консалтингову зону для підприємців такого бізнесу.
— Моя ідея полягає у тому, щоб побудувати інноваційну інфраструктуру для такого бізнесу. Підприємці часто діють за допомогою інтуїції, тому ми вирішили створити бюджетну консалтингову зону для підприємців . Там будуть фахівці різних напрямків, які працюватимуть на прибутковість вашої ідеї,— говорить Іонан.
Валерія впевнена, що ідея справді може стати цікавим бізнесом, але найголовніше — це проект, який дійсно сприятиме розвитку підприємництва у країні.
Читайте: Знаю, як зупинити трудову міграцію з України: проект Володимир Шматько
Новий лідер хоче побудувати індустріальний парк, який стане найбільшим інкубатором ідей та виробництва на заході України.
— Такий проект зможе підняти економіку нашої держави і дати дуже багато робочих місць,— прокоментував лідер.
Мета проекту Володимира — розробити комплекс заходів, які необхідно втілити для того, щоб забезпечити економічний розвиток громади в умовах децентралізації та згодом поширити ідею на всю країну.
Читайте: Як зробити бізнес успішним: алгоритм від Олесі Василець
Олеся Василець вважає, що до 2030 року зникнуть багато професій: касири, таксисти, контролери, кондуктор, диспетчер таксі тощо — і люди залишаться без роботи.
Тому лідер подала ідею на перекваліфікацію найманих працівників на підприємців малого бізнесу та мікробізнесу, а також на самозайнятих громадян.
— Насамперед він орієнтований на людей, чий фах під загрозою зникнення. Бо у світі все автоматизується й масове безробіття вже близько,— розповіла дівчина.
Олеся намагається боротись із майбутнім безробіттям, тому наголошує на важливості свого проекту.
— Якщо людина була контролером трамваю чи тролейбусу, то вона може отримати всю інформацію, для того, щоб змінити свій фах раніше, ніж її скоротять,— зазначила Василець.
Читайте: Як самому створити інвестиції для своєї громади: проект Олексія Мовчана
Олексій Мовчан проводить тренінги, де розповідає, як можна отримати прибуток від непотребу. Це допоможе підняти економіку міста, села та країни в цілому.
— Для прикладу, продавати декомунізованих Ленінів та списані автобуси, а за вторговані гроші прокладати дороги та обладнувати школи – говорить Олексій.
Продати те, що громада не використовує, і отримати гроші у місцевий бюджет допоможе державна програма Prozorro.Продажі.
Мета лідера — розповісти про проект ProZorro.Продажі., адже вся країна має знати, як краще продавати або здавати в оренду комунальну власність і головне - отримати від цього хороший прибуток.
Читайте: Успішний бізнес за 10 днів: Владислав Ноздрачов
Національна мережа центрів розвитку малого та середнього підприємництва — з таким проектом прийшов на Нові лідери 2 Владислав Ноздрачов.
Метою лідера є створення в регіонах центри для місцевих підприємців, які вже мають свій бізнес або ідею для нього, де будуть навчати основ підприємництва за 10 днів інтенсиву.
Результат проекту Владислав оцінює за такими пунктам:
- 1000 освічених підприємців, які зможуть вплинути на 10 тис осіб.
- Кращі проекти в акселераторі отримають кошти для свого бізнесу.
- Близько 30 000 нових робочих місць.
Читайте: Як заробити із відходів гроші: проект Яна Островського
Біопластик з відходів може різко підняти економіку країни та вивести її на міжнародний рівень, впевнений учасник другого сезону проекту Нові лідери Як Островський.
Окрім екологічного росту така технологія допоможе виправити і екологічну ситуацію в країні, адже такий пластик нетоксичний та швидко розкладається. З нього можна робити безпечні медичні інструменти, іграшки та одноразовий посуд.
Сировиною для його видобутку є солома, лушпиння насіння, залишки від переробки кукурудзи або буряка.
— Ми пропонуємо на базі ОТГ створити економічно ефективні бізнес-одиниці із заготівлі і переробки біосировини, енергетичних рослин та побутових відходів, що направлятимуться і керуватимуться громадами, а прибутки від їхньої діяльності будуть направлятись на інфраструктурні зміни, які обиратимуть самі мешканці,— розповів Ян.
Нагадуємо, 27 червня дивіться першу програму Нових лідерів 2 на телеканалі ICTV о 22:30.